Mimo zamknięcia z początkiem roku punktu kasowego w Terenowym Dziale Sprzedaży Enion Energia przy al. Tysiąclecia w Olkuszu, jeszcze przez nieco ponad cztery miesiące będzie można płacić za prąd bez opłaty prowizyjnej.
– Likwidacja punktu kasowego jest szczególnie dotkliwa dla osób starszych i chorych, które zmuszone są do wielokilometrowych wędrówek w poszukiwaniu punktu, gdzie można bez dodatkowych opłat zapłacić rachunek za prąd.

W likwidacji tego punktu widzimy także przejaw monopolistycznych działań, gdyż firma będąca monopolistą w dystrybucji energii narzuca klientom własne, bezwzględne warunki – skarżą się członkowie związku Emerytów i Rencistów z Koła nr 1 Klubu Przyjaźń w Olkuszu w piśmie skierowanym do szefostwa spółki.
Uiścić opłatę bez ponoszenia dodatkowych kosztów można w 16 punktach na terenie miasta. Ale tak będzie tylko do końca czerwca. Później w miejscach tych będą pobierane prowizje. Dla sieci Via będzie to 0,99 zł, dla sieci Unikasa 1,99 zł (dla sklepów Tesco i Savia 1,85 zł), a dla sieci TransKasa 1,89 zł (deklaracja wstępna). Jak wyjaśnia rzecznik Enion Energia Elżbieta Bukowiec, opłacanie rachunków za energię elektryczną w tych sieciach płatności gotówkowych daje gwarancję bezpiecznego przepływu pieniędzy na mocy umów zawartych przez Enion Energia z firmami obsługującymi ww. sieci płatności. Ponadto rachunki za energię elektryczną można opłacać w punktach Poczty Polskiej. Tu prowizja wynosi 1,75 zł, z wyjątkiem rachunków opiewających na kwoty powyżej 1 000 zł, gdzie prowizja wynosi 0,5% wpłacanej kwoty.
Nie ma szans na przywrócenie punktu kasowego w siedzibie firmy. – Prowadzenie obsługi kasowej w Punktach Obsługi Klienta wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Zdecydowana większość tych kosztów nie została uwzględniona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w procesie zatwierdzania cen energii elektrycznej dla klientów Enion Energia. W związku z tym nie mamy możliwości dalszego ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem obsługi kasowej – dodaje Elżbieta Bukowiec.

Wykaz punktów, gdzie do końca czerwca można płacić rachunki bez prowizji:

OLKUSZ:

VIA – Moje Rachunki:

1. Carrefour, ul. Rabsztyńska 2
2. Avans, ul. Fr. Nullo 23
3. Sklep Ela, ul. Legionów Polskich 20                                                                                                                                                                                   4. PSS sklep Olkusz, ul. Witosa
5. Sklep Wielobranżowy Gemini, ul. Krasińskiego 1/3
6. Biuro Obsługi Klienta, ul. Kluczewska 6
7. PSS Olkusz sklep, ul. kr. Kazimierza. Wielkiego 12
8. Stacja Paliw PKN Orlen, ul. Spółdzielcza 1 B
9. Leviatan, ul. Konopnickiej 4
10. PSS Olkusz, ul. Kościuszki 13
11. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HenMar, ul. kr. Kazimierza Wielkiego 37

TRANSKASA:

12. P.U.H. „INTEB” sp. z o.o., ul. Króla K. Wielkiego 65
13. Salon Prasowy Kolporter, ul. Składowa 7
14. Salon Prasowy Kolporter, ul. Rabsztyńska 2
15. Salon Prasowy Kolporter, pl. Konstytucji 3 Maja 2
16. Biedronka Salon Prasowy Kolporter, ul. Sławkowska 13

KLUCZE:

TRANSKASA:
1. P.U.H. Inteb, ul. Rabsztyńska 3
2. Salon Prasowy Kolporter Biedronka, ul. Zawierciańska 8

JAROSZOWIEC:

VIA-Moje rachunki:

1. Sklep Mar-Mat, ul. Kolejowa (Pasaż)

BUKOWNO:

VIA-Moje rachunki:
PSS Społem, ul. 1 Maja

BOLESŁAW:

VIA-Moje rachunki:
1. Sklep Top, ul. Główna
2. Miks s.c., ul. Główna
3. Sklep FH ABC, ul. Główna

WOLBROM:

Via –Moje rachunki:
1. Stacja Paliw PKN Orlen, ul. Główna
2. Itcom, ul. Krakowska

Informacje o lokalizacji punktów obsługi kasowej sieci płatności gotówkowych znajdują się na stronach internetowych: www.enionenergia.pl, www.mojerachunki.pl, www.transkasa.com.pl, www.unikasa.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
oszczędny
oszczędny
14 lat temu

niech ktoś w końcu zgasi oświetlenie uliczne w Osieku świeci się już drugi tydzień w po całych dniach Kto za to zapłaci ,czy pan radny z osieka tego nie widzi.