Zapał pijanego sześćdziesięciolatka, który po wypiciu alkoholu poczuł ochotę na samochodowy rajd po parkingu pełnym pojazdów, został ochłodzony przez trójkę młodych olkuszan. Finał tych brawurowych manewrów mężczyzny miał miejsce na komisariacie.

Poniedziałkowy wieczór dla sześćdziesięcioletniego mieszkańca Olkusza prawdopodobnie był dosyć suto zakrapiany. Mężczyzna wsiadł do swojej astry i urządził sobie slalom z przeszkodami na parkingu w rejonie Legionów Polskich. Ze wzrokiem i koordynacją ruchu było u niego chyba już dosyć kiepsko, bo pierwszy etap slalomu „wężykiem” zakończył się na zaparkowanym opodal cinquecento. Kierowca i towarzysz nocnego rajdu po parkingu spokojnie wyszli z samochodu. Być może chcieli ocenić straty. W tym momencie trójka świadków tego niecodziennego zjawiska postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Zabrali kierowcy kluczyki i zadzwonili po odpowiednie służby zajmujące się tego typu przypadkami. Patrol, który przyjechał na miejsce, potwierdził przypuszczenia mężczyzn. Kierowca-bombowca miał w swoim organizmie dwa promile alkoholu. Liczne uszkodzenia samochodu nie pozostawiały żadnych wątpliwości co do tego, że jego kierowca miał ewidentny problem z zapanowaniem nad „niesforną” maszyną. Wszystko wskazuje na to, że będzie miał trochę czasu na przemyślenie swojego zachowania w samotności. Za kółko szybko nie wsiądzie, bo stracił już prawo jazdy. Za nocne wyskoki grożą mu nawet dwa lata więzienia. – Na szczególną pochwałę zasługuje postawa odważnych olkuszan, którzy zareagowali natychmiast i dzięki nim nie doszło do uszkodzenia kolejnych samochodów, a może nawet i większego nieszczęścia. Gdyby nie oni, sprawca pewnie pozostałby bezkarny – komentuje Łukasz Czyż, oficer prasowy olkuskiej policji. – Warto reagować na tego typu przypadki. Pijany kierowca stanowi zagrożenie dla nas, dla naszych dzieci i bliskich. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy często są tam, gdzie rzadziej pojawia się policyjny patrol. Dzięki takim informacjom, skuteczniej możemy walczyć z plagą pijaństwa na drodze – zachęca Czyż.
Tylko w tym roku na drogach powiatu olkuskiego policjanci ujawnili już ponad 300 nietrzeźwych kierujących. Strach pomyśleć, jakiej liczbie kierowców jazda na podwójnym gazie uszła na sucho.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
jasierżant krawężnikheh Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja
ja

A ile razy olkuscy policjanci przyjezdzaja do pracy wczorajsi?!Pan Czyz tez napewno nie jest swiety i wszyscy policjanci w kraju,ale na lamach prasy i telewizji policja jest najgrzeczniejszym sortem naszego narodu.

sierżant krawężnik
sierżant krawężnik

„Tylko w tym roku na drogach powiatu olkuskiego policjanci ujawnili już ponad 300 nietrzeźwych kierujących. „

………..w tym dwóch policjantów…skoro policja może to ja też 😆

heh
heh

Co to się dzieje w tym Olkuszu? Przeciez ostatnio to jest jakas plaga faktycznie…