klucze_6

8 listopada w Zespole Szkół w Kluczach odbyło się uroczyste otwarcie pracowni elektronicznych systemów zabezpieczeń, którego dokonał dyrektor szkoły Janusz Walnik w obecności uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili m.in. zastępca wójta Gminy Klucze pani Ilona Szczęch, dyrektor gimnazjum w Bydlinie Krzysztof Dąbrowski, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej olkuskiego starostwa Waldemar Mendak, jak również przedstawiciele współpracujących ze szkołą firm: SATEL, Maciej Domagalski, E-system, Marcin Ficek oraz Interkonekt, Tomasz Furman.

Dzięki projektowi „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” i współpracy z firmą SATEL oraz E-system, szkoła w Kluczach otrzymała środki na zmodernizowanie sali i wyposażenie w nowoczesny sprzęt do tworzenia elektronicznych systemów zabezpieczeń. Na wyposażeniu pracowni, oprócz stanowisk komputerowych znalazła się między innymi tablica interaktywna, dzięki której przyswajanie wiedzy przez uczniów nabiera całkowicie nowego wymiaru. Młodzież może zdobywać nowe informacje w przyjemny i ciekawy sposób, co umożliwia im łatwiejsze zapamiętywanie omawianych zagadnień. Zespół Szkół w Kluczach jest jedną z niewielu placówek w Polsce, która została wyposażona w sprzęt do tworzenia elektronicznych systemów zabezpieczeń.

– Udało nam się nawiązać współpracę z dwoma dużymi przedsiębiorstwami. Firmą SATEL o zasięgu międzynarodowym oraz współpracującą z nią firmą E-system, działająca na rynku lokalnym. Chcę podkreślić, że wszystkie strony były otwarte na współpracę, dzięki której osiągamy obustronne korzyści. Okazało się, że te firmy potrzebują ludzi przeszkolonych w dziedzinie elektronicznych systemów zabezpieczeń. Postanowiliśmy więc wprowadzić w naszej szkole taką specjalizację, która niewątpliwie wyróżnia nas od innych placówek. W ramach tej specjalizacji uczymy młodzież projektować i instalować różnego rodzaju systemy alarmowe. Jest to autentyczna współpraca między szkołą a pracodawcą. My, jako placówka, szkolimy nowych fachowców a firmy pomagają nam w sposób finansowy i nie tylko. Wspierają nas przy zakupie nowego sprzętu, jak również oferują nieodpłatne szkolenia dla uczniów i nauczycieli. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej pracowni młodzi ludzie zdobędą dodatkowe, bardzo cenne umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości – mówił dyrektor szkoły Janusz Walnik.

Fot. archiwum E-System

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
syzyf
syzyf
12 lat temu

Aspel to produkuje sprzęt medyczny. Nie wiedziałem, że e system z nimi współpracuje i w dodatku razem wyposażają w sprzęt alarmowy 🙂