Olkusz

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku w pracowniach artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Tłum dzieci i ich bliskich przybył świętować zwieńczenie całorocznej pracy twórczej. W holu można obejrzeć wystawę Pracowni Plastycznej, do czego zachęcamy, bo prace są naprawdę interesujące i na wysokim poziomie. Na scenie odbył się wspaniały występ dzieci z Pracowni Tanecznej, Wokalno-Teatralnej i Muzycznej.

Młodych artystów i ich rodziny powitał Dyrektor MOK, Marcin Wiercioch. Serdecznie pogratulował młodym artystom udanej pracy twórczej, życzył równie udanych wakacji i złożył podziękowania instruktorom prowadzącym poszczególne pracownie: Klaudii Zub-Piechowicz (Pracownia Plastyczna), Katarzynie Leszczyńskiej-Kaszubie (Pracownia Ceramiczna), Annie Szarek-Dudek (Pracownia Wokalno-Teatralna), Olegowi Sapronczykowi (Pracownia Taneczna), Michałowi Mączce (Pracownia Muzyczna) oraz Agnieszce Wołoszyn i Maciejowi Nabiałkowi (Grupa Teatralna Glutaminian Sodu). Nie zapomniał o personelu MOK, który zwykle nie jest widoczny na scenie, chyba że trzeba coś wyregulować czy poprawić. Bez tych ludzi pracujących za kulisami nie odbyłaby się żadna impreza.

Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego, zapowiedział występ i przekazał miłą wiadomość – przez wakacje, w każdą niedzielę od 15.00 do 17.00 Glutaminian Sodu będzie prowadził zajęcia na rynku. Będzie się działo…

Pierwszy zaprezentował się kwartet z Pracowni Muzycznej. Potem scenę przejęły dzieci z Pracowni Tanecznej i Muzyczno-Teatralnej. Dynamiczne tańca, piękne stroje i znakomita choreografia. Najbardziej rozczuliły wszystkich najmłodsze pszczółki. Cóż, tu rolą instruktora bywa także przeniesienie artystki na właściwe miejsce, jeśli sama od razu tam nie trafi, a także czuwanie nad sekwencją ruchów. Dzieci zawieszały się naprawdę rzadko i wykazywały mnóstwo entuzjazmu. Tak zdobywa się szlify tancerzy… Pozostałe grupy pokazały spory profesjonalizm. Obejrzeliśmy też fragment sztuki, która zostanie wystawiona w następnym sezonie artystycznym. Zapowiada się ciekawie…

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia roku artystycznego. Te chwile zostały utrwalone na rodzinnych fotografiach.

MOK Olkusz


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze