W tej rubryce każdy może zadać pytanie burmistrzowi. Zachęcamy do zadawania pytań związanych z funkcjonowaniem Urzędu Miasta i Gminy i sprawami, które dotyczą mieszkańców. My przekazujemy je burmistrzowi i zamieszczamy jego odpowiedź. Nie ingerujemy w jej postać i nie komentujemy. Wnioski pozostawiamy czytelnikom.

Pytanie: Co dalej z południową obwodnicą Olkusza? Tyle było szumu, protesty mieszkańców, spotkania, rozmowy, a od jakiegoś czasu nic o tym nie słychać.

Dariusz Rzepka: Inwestycja ta znajduje się na tzw. kluczowej liście projektów przewidzianych do realizacji w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. To oznacza, że władze województwa doceniają rolę obwodnicy południowo-wschodniej w poprawie sytuacji komunikacyjnej Olkusza i ciągu dróg ponadlokalnych przebiegających przez nasze miasto. To oznacza również, że są zabezpieczone środki na jej wykonanie. Jeśli chodzi o postęp prac, to w ostatnim czasie zaakceptowany został przez inwestora wariant projektowy, który posłuży do opracowania pełnej dokumentacji technicznej. Aktualnie Zarząd Dróg Wojewódzkich wystąpił o uzyskanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Przy takich przedsięwzięciach, jak olkuska obwodnica, proces opracowywania niezbędnej dokumentacji, uzyskiwania zezwoleń i uzgodnień, wymaga czasu. Obecnie przewidywany termin uzyskania pozwolenia na budowę to koniec marca 2010 roku.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że obwodnica, długości ok. 7,5 km, łączyć będzie drogę wojewódzką nr 791 (tzw. „chrzanowską”) z drogą wojewódzką nr 783, czyli trasą prowadzącą do Wolbromia i Miechowa, z ominięciem centrum Olkusza a także przejazdu kolejowego w Rabsztynie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze