sesjapowiatu grudzien2

Barbara Rzońca została starostą powiatu olkuskiego, zastępując na tym stanowisku Jerzego Kwaśniewskiego – tak zadecydowali radni na piątkowej sesji. Wcześniej Rada Powiatu zmieniła skład prezydium. Odwołano ze stanowisk dotychczasowych wiceprzewodniczących – Zygmunta Soleckiego i Jerzego Sośnierza, a rezygnację złożyła, wybrana na stanowisko przewodniczącej miesiąc temu, Barbara Rzońca. Przewodniczącym rady jest od piątku Robert Herzyk, a jego zastępcą Waldemar Smoter. Wicestarostą powiatu olkuskiego został Paweł Piasny, a w zarządzie zasiądzie 3 członków: Norbert Bień, Robert Kozłowski i Edmund Pęgiel.

 

Koalicja nie chciała długo czekać z wymianą wszystkich najważniejszych stanowisk w powiecie olkuskim. Sesja została zwołana w najkrótszym sesjapowiatu grudzien4możliwym ustawowo terminie, chociaż wypadła akurat na przerwę międzyświąteczną. Pierwszy dzień po Świętach przyniósł wiele zmian. Czy na lepsze, okaże się w przyszłości. Póki co można jedynie mówić o zmianach personalnych.

Po przegłosowaniu wniosku o odwołanie zarządu powiatu koalicja zgłosiła wniosek o odwołanie dotychczasowych wiceprzewodniczących rady i powołanie nowego zarządu powiatu, ze starostą na czele. Salę obrad opuścił były starosta Jerzy Kwaśniewski i głosowanie nad nową obsadą stanowisk odbyło się bez niego, więc głosowało 22 radnych. Decyzją większości z funkcji wiceprzewodniczących zostali odwołani Zygmunt Solecki i Jerzy Sośnierz. Na ich miejsce zostali zaproponowani Waldemar Smoter i Jan Orkisz, ale tylko ten pierwszy kandydat zdobył w głosowaniu potrzebną do objęcia stanowiska większość głosów. W związku z tym Rada Powiatu będzie miała póki co jednego wiceprzewodniczącego. Na stanowisko przewodniczącego rady zostały zgłoszone kandydatury Roberta Herzyka i ponownie Jana Orkisza. – Jestem w kłopocie, bo poprzednie głosowanie było wynikiem zawartego wcześniej porozumienia. Nie zostało ono dotrzymane, więc czuję się zwolniony z obowiązku lojalności względem kolegów z ,,czternastki”. Przyjmuję propozycję kandydowania – skomentował tę sytuację Jan Orkisz. Zdania co do takiej wersji wydarzeń są wśród radnych podzielone i wielu interpretuje je jako element strategii. W pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyskał minimalnej ilości głosów potrzebnych do objęcia tego stanowiska, między innymi z powodu oddania przez radnych 6 głosów nieważnych. Po powtórnym głosowaniu okazało się, że nowym przewodniczącym będzie Robert Herzyk, który zdobył 11 głosów „za” (Jan Orkisz 9 głosów „za”).

sesjapowiatu grudzien5Na stanowisko starosty zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Barbarę Rzońcę. „Za” głosowało 15 radnych przy 5 „przeciw” i 2 wstrzymujących się. Uposażenie zostało ustalone na takim samym poziomie jak poprzednika starosty Rzońcy – 10 100 zł brutto. – Nie spodziewałam się takiego poparcia. Bardzo dziękuję za okazane zaufanie. Wyrażam nadzieję na współpracę z całą Radą Powiatu – powiedziała Barbara Rzońca. Na swojego zastępcę zaproponowała Pawła Piasnego. – Jestem pełen obaw po tym, co dzisiaj zobaczyłem i usłyszałem, ale zgadzam się kandydować w wyborach. Niech zadecyduje demokracja – powiedział Piasny. Większość (13 radnych) zadecydowała, że Paweł Piasny będzie wicestarostą. – Wierzę, że nam się uda. Cudów nie będzie, ale mam nadzieję odmienić wizerunek tego powiatu – powiedział Piasny dziękując radnym za wybór. Na członków zarządu starosta wskazała Norbera Bienia, Roberta Kozłowskiego i Edmunda Pęgla. Nie wszystkim spodobała się kandydatura dwójki radnych, którzy byli w poprzednim zarządzie, tak krytykowanym przez ówczesną opozycję, a teraz koalicję. Starosta usprawiedliwiła to tym, że Bień i Kozłowski byli „ogniwem” w starym układzie i nie mieli realnego wpływu na decyzje pozostałych członków.

Barbara Rzońca jest pierwszą kobietą na stanowisku starosty w historii powiatu olkuskiego. Ukończyła studia wyższe na kierunku zarządzanie w administracji publicznej, ma wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym. Mandat radnej powiatowej sprawuje drugą kadencję, reprezentując wyborców z gminy Bolesław. Przez kilka ostatnich lat pełniła stanowisko dyrektorki Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu, z którego będzie musiała na pewien czas zrezygnować. Należy do rady programowej LGD „Nad Białą Przemszą” oraz jest członkiem zarządu OSP Podlipie. Od trzech lat pracuje w komisjach: Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu, Edukacji i Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Porządku Publicznego, Bezpieczeństwa Obywateli i Administracji. Jest członkiem Platformy Obywatelskiej. 26 listopada została wybrana na przewodniczącą Rady Powiatu, zastępując na tym stanowisku Krzysztofa Dąbrowskiego, który tego samego dnia złożył rezygnację.  Starostą powiatu olkuskiego będzie najpewniej do kolejnych wyborów, które zostaną przeprowadzone jesienią 2014 roku, a więc niespełna rok. Koalicja i opozycja wydają się co do jednego być zgodne – ten najbliższy rok nie przyniesie żadnej rewolucji i nagłej poprawy sytuacji. Od nowej szefowej powiatu oczekuje się przede wszystkim doprowadzenia do kompromisów wśród radnych i lepszej polityki informacyjnej, a w niektórych sprawach – konkretów i stanowczości.

Czy pani starosta sprosta oczekiwaniom wyborców, a co nie mniej ważne – uda jej się nawiązać dialog ze społeczeństwem i naprawić mocno nadszarpnięty wizerunek zarządu powiatu? Czy nowy zarząd będzie chciał i potrafił naprawić błędy wytykane z ław opozycji? Na te pytania szybko nie będziemy mogli odpowiedzieć. O pomysły na zarządzanie ponad 100-tysięcznym powiatem w fatalnej kondycji finansowej zapytamy starostę Barbarę Rzońcę już wkrótce na naszych łamach.

135
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
135 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
leovgłupota nie zna...PODATNIK 2No jak to...chory chorszy trup Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
osieczanin
osieczanin

Pani Starosto, już miesiąc zawiadamia pani powiatem i jakoś nic nie widać aby nowe nadeszło. Dla utrzymania i podtrzymania stołka otoczyła się pani między innymi rencistami z zarządu drogowego, nieudacznikiem w zarządzie, który niech pani szczerze przyzna nie ma zielonego pojęcia o problemach powiatu . Czy ma pani jakieś wyobrażenie co dalej.

leov
leov

Zamienił stryjek siekierkę na kijek ?. Co takiego złego wykonał(albo czego nie wykonał) ustępujący starosta i co takiego dobrego będzie wykonane przez nową starostę?.

głupota nie zna...
głupota nie zna...

granic[quote name=”ESKULAP”]Panie Janie. Po raz kolejny został Pan oszukany przez SLD. Osobiście uważam , że powinien Pan pełnić funkcję Starosty olkuskiego. Ale pełną kadencję. Lecz zbyt wielu ma Pan wrogów , a zwłaszcza wśród pracowników starostwa, którzy bardzo obawiają się solidnego wietrzenia starostwa, przez które mógłby przejść tajfun. A zwłaszcza wspólnik starostwa , zarządca olkuskiego szpitala GNS.[/quote]hehehe niezłe jaja, ten to ma tupet pisząc sam o sobie!!! PEŁNĄ KADENCJĘ!!! Na całe szczęście to nie pracownicy szpitala decydują o wyborze w Olkuszu kogokolwiek. Orkisz jest komunistą o wyjątkowo kiepskiej wiedzy w każdej dziedzinie, a jego przewodnikiem życiowym statut PZPR, doktryny marksizmu… Czytaj więcej »

ESKULAP
ESKULAP

Panie Janie. Po raz kolejny został Pan oszukany przez SLD.
Osobiście uważam , że powinien Pan pełnić funkcję Starosty olkuskiego. Ale pełną kadencję. Lecz zbyt wielu ma Pan wrogów , a zwłaszcza wśród pracowników starostwa, którzy bardzo obawiają się solidnego wietrzenia starostwa, przez które mógłby przejść tajfun. A zwłaszcza wspólnik starostwa , zarządca olkuskiego szpitala GNS.
Panie Janie , jeszcze czas Pana nadejdzie. Ufamy w to my pracownicy szpitala.

Jan Orkisz radny
Jan Orkisz radny

Nowe nadeszło. Koalicja zawarta w 2010 r w grudniu dotrwała do lutego 2011r. czyli niepełne trzy miesiące. Porozumienie zawarte w dniu 27.12.2013 r. o godzinie 14.00 zostało zerwane w tym samym dniu ok godziny 17.00.
Czekam czy radni, którzy zerwali to porozumienie się przyznają i jak uzasadnią. Dlaczego tak bardzo chcieli ośmieszyć tą koalicję trzy godziny wcześniej przystępując do niej, czym się kierowali.

Julian
Julian

Czytając komentarze do artykułu o zmianie starosty nasuwa mi się bardzo znamienny tekst wypowiedziany w powieści Edwarda Stachury „Siekierezada”…Sted napisał tą powieść w 1971 roku! Jednak mentalność ludzi się nie zmienia…
Cytat ten dedykuję nowej p. staroście..
-„Albo się coś komuś za bardzo nie podoba albo za bardzo podoba. I to wychodzi na jedno. Bo jak się komuś za bardzo podoba, to zawsze jest ktoś drugi, komu się to właśnie bardzo nie podoba.”

PODATNIK 2
PODATNIK 2

[quote name=”No jak to…”]Gdyby znaleźli się właściwi ludzie na właściwych miejscach naprawa powiatu ruszyłaby z kopyta. Obawiam się, z całym szacunkiem, że radna Rzońca nie podoła wyzwaniu, a radny Piasny opowiadający banialuki o stu dniach tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jemu nie sto, ale i tysiąc dni będzie mało aby się wykazać. Nie rozumiem dlaczego nie ma konkretnych, stanowczych oczekiwań od radnych, oni za swoją pracę pobierają zapłatę. Jako podatnik nie przyjmuję do wiadomości, że oni mają tylko dotrwać! Nie przyjmuję!!![/quote]POPIERAM . OCZEKUJEMY KONKRETÓW . NIE DAMY STAROSTOM STU DNI ALE TYLKO DWA TYGODNIE . DWA TYGODNIE NA PRZEDSTAWIENIE… Czytaj więcej »

No jak to...
No jak to...

[quote name=”tekst”] „…Czy pani starosta sprosta oczekiwaniom wyborców, a co nie mniej ważne – uda jej się nawiązać dialog ze społeczeństwem i naprawić mocno nadszarpnięty wizerunek zarządu powiatu? Czy nowy zarząd będzie chciał i potrafił naprawić błędy wytykane z ław opozycji? Na te pytania szybko nie będziemy mogli odpowiedzieć…” [/quote]Gdyby znaleźli się właściwi ludzie na właściwych miejscach naprawa powiatu ruszyłaby z kopyta. Obawiam się, z całym szacunkiem, że radna Rzońca nie podoła wyzwaniu, a radny Piasny opowiadający banialuki o stu dniach tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jemu nie sto, ale i tysiąc dni będzie mało aby się wykazać. Nie… Czytaj więcej »

chory chorszy trup
chory chorszy trup

[quote name=”k.marek”]
Rzeczywiście warto pamiętać, że przed Rzońcą i Piasnym starostwem przez 3 lata rządzili Antek, Hyniek i szara eminencja Zygmuś. Tym Panom już dziękujemy. Na szczęście.[/quote]
Rzońca i Piasny też niczego dobrego nie uczynią, wkrótce dołączą do Hynia, Antka i Zygmusia 😆

myślący
myślący

[quote name=”nigdy”]
Nie podziękuje. Przecież to zwolenniczki prywatyzacji szpitala.[/quote]
Wbrew temu jaki kit wciska tutaj Orkisz, szpital musiał zostać sprywatyzowanym ponieważ epoka haniebnego zbrodniczego socjalizmu minęła bezpowrotnie. Problemy szpitala powinny być problemem współczesnych, a nie nabitych ideologią resztek po upadłym komunizmie. Odwrotu nie ma, szpitale już nigdy nie będą socjalistyczne, i bardzo dobrze.

pingpong
pingpong

Jaka szara eminencja ?. Toż to, sołtys kierdziołek-pierdziołek.

k.marek
k.marek

A ja bardzo dziękuję „zygmunt”-owi, za przypomnienie się ! 🙂

Rzeczywiście warto pamiętać, że przed Rzońcą i Piasnym starostwem przez 3 lata rządzili Antek, Hyniek i szara eminencja Zygmuś. Tym Panom już dziękujemy. Na szczęście.

Julian
Julian

[quote name=”osieczanin”]nie wiem kim jesteś Julianie, ale przekonany jestem co raz bardziej, że wazelina nie jest ci obca[/quote]

A ja za to, co raz bardziej jestem przekonany, że „osieczanin” to kolejny nick tej samej osoby… 😐

no
no

[quote name=”Julian”].”…myślę, że uda nam się dotrwać bezproblemowo do następnych wyborów w listopadzie, czy coś się uda zmienić zobaczymy…. – mówi do redaktora TVP Kraków pani Starosta.”Cytujecie, trochę niefortunną wypowiedź p. starosty na zasadzie..”hyzia na Józia”…a ja się pytam…co ma mówić? O tak…już jutro spowoduję, że dług starostwa zniknie..Już jutro pozwalniam wszystkich nieudaczników…Jutro powiat zacznie mlekiem i miodem płynąć…Na takie wypowiedzi czekaliście?Ludzie ogarnijcie się…Prawda jest taka, że gdyby p. Barbara nie zgodziła by się na objęcie tego stanowiska…to od nowego roku starostwem zarządzał by komisarz…myślicie, że on by coś lepszego zrobił do następnych wyborów?[/quote]Gdyby pani Rzońca się nie zgodziła to… Czytaj więcej »

osieczanin
osieczanin

nie wiem kim jesteś Julianie, ale przekonany jestem co raz bardziej, że wazelina nie jest ci obca

theon
theon

Panie Julianie , proszę mi mroki niewiedzy rozjaśnic, a cóż staroście przeszkadza wylac nieudaczników na pysk natychmiast ? No i tak sobie myślęże KAŻDY komisarz z zewnątrz ma tą zaletę że nie brodził w olkuskim bagienku dziadostwa, kumoterstwa i bylejakości i chocby z tego powodu świetnie by się nadał do posprzątania tego bajzlu.

zygmunt
zygmunt

[quote name=”Marketing”]Może zamiast pieniędzy liczy się co innego, charyzma, inteligencja[/quote] Nie no piniondze, ważna rzecz.
A tom no… haryzme i intiligencje to jo tyż mom.
Żaden mi tam Piasny nie podskoczy…

Marketing
Marketing

Może zamiast pieniędzy liczy się co innego, charyzma, inteligencja, skuteczna aktywność i tym przekonywanie do siebie innych radnych, autorytet? [/quote] pamiętajcie takie głupie gadanie czy ma czy nie ma pieniędzy to psu na bude sie zdaje , a może ma i to ogromne do spłacania do trzeciego POkolenia ? A może nie ? Dla mnie jest zagadką ze taki wielki biznesmen , chciał działać w radzie nie PObierajac diety a tu nagle na portalu spolecznosciowym wypisuje ze ma jakiś tam problem z ZUSem , wyobrażałem sobie ze taka indywidualność finansowa jak ten pan to powinien w pierwszych słowach swojej wypowiedzi… Czytaj więcej »

zygmunt
zygmunt

[quote name=”sondaż”]… Najbardziej zdumiewa mnie często wymieniana na pierwszym miejscu zaleta wicestarosty Piasnego: „On ma pieniądze”…[/quote] Jak to? Przecie wszyscy w Osieku wiedzo, że to JO piniondze mom.

eskulap
eskulap

[quote name=”sąsiad Jerzego K.”]Sorry…a na co jest chory były starosta?[/quote]
Jak to na co? Na L4? 😉 😆 😉
Ale w telewizji Kwaśniewski wyglądał dość zdrowo i żwawo…
Zbyt chory do roboty… wystarczająco zdrowy do TV.
A to Polska właśnie…
Może chociaż ZUS się tym zainteresuje…

sondaż
sondaż

Od dłuższego czasu przeprowadzam sondaż wśród moich znajomych na temat lokalnych polityków. Pytanie brzmi, co decyduje o tym, że dany polityk cieszy się dużą popularnością. Najbardziej zdumiewa mnie często wymieniana na pierwszym miejscu zaleta wicestarosty Piasnego: „On ma pieniądze”. Zdumiewa mnie dlatego, że nie widzę żadnego związku z umiejętnością rządzenia i skutecznością, a posiadaniem pieniędzy. Pan radny ma pieniądze co widać słychać i czuć, ale od lat nic z tego nie wynika dla powiatu, wprost przeciwnie, miast rozwijać się powiat upada i jest stale zadłużany. Ktoś napisze, że radny Piasny nie jest w powiecie sam i ma niewiele do gadania.… Czytaj więcej »

Julian
Julian

.”…myślę, że uda nam się dotrwać bezproblemowo do następnych wyborów w listopadzie, czy coś się uda zmienić zobaczymy…. – mówi do redaktora TVP Kraków pani Starosta.”

Cytujecie, trochę niefortunną wypowiedź p. starosty na zasadzie..”hyzia na Józia”…a ja się pytam…co ma mówić?
O tak…już jutro spowoduję, że dług starostwa zniknie..
Już jutro pozwalniam wszystkich nieudaczników…
Jutro powiat zacznie mlekiem i miodem płynąć…
Na takie wypowiedzi czekaliście?
Ludzie ogarnijcie się…Prawda jest taka, że gdyby p. Barbara nie zgodziła by się na objęcie tego stanowiska…to od nowego roku starostwem zarządzał by komisarz…myślicie, że on by coś lepszego zrobił do następnych wyborów?

osieczanin
osieczanin

[quote name=”porażające”][quote name=”theon”]A jest choć jedna przesłanka żeby od tej pani spodziewać się czegoś nowego ?[/quote]

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczenstwo/barbara-rzonca-nowym-starosta-olkuskim/13501662/barbara-rzonca-nowym-starosta-olkuskim/13501663

Oto program nowego zarządu :

…..myślę, że uda nam się dotrwać bezproblemowo do następnych wyborów w listopadzie, czy coś się uda zmienić zobaczymy…. – mówi do redaktora TVP Kraków pani Starosta.[/quote]
I to jest prawda, przetrwać, brać kasę i trwać. Wstyd. I jak wam w dzióbku koalicjanci z „LEWICY”

Zenobiusz
Zenobiusz

[quote name=”Julian”]…Przecież to pańskie SLD w porozumieniu z innymi najpierw odwołało starostę, a następnie powołało nowego… Jeżeli te decyzje pana partii są sprzeczne z pana przekonaniami… to powinien pan natychmiast wyrzucić tą czerwoną książeczkę do kosza, a nie użalać się na swój los… na dodatek krytykując kogoś kto nawet jeszcze się dobrze nie zagościł na fotelu starosty… Ech… porażający jest pan panie Janie…[/quote]Pan Jan ma przypisaną czerwoną książeczkę do swojej osobowości i bardzo dobrze, jest dla niego najwłaściwsza (Czerwoni już dawno powinni zostać zdelegalizowani za haniebną przeszłość, wszyscy łącznie z Orkiszem). Orkisz jak wielu w radzie nigdy nawet koło polityka… Czytaj więcej »

onjakobyły
onjakobyły

[quote name=”sąsiad Jerzego K.”]Sorry…a na co jest chory były starosta?[/quote]
„Kto winien? On milczy. Kto winien? Nie on!
On wzrusza sie nagle w tym ciepłym lokalu!
On biedny, on chory, on biedny, on chory,
On biedny, on chory, on leży w szpitalu.”

Julian
Julian

Do pana-„porażające”Panie Janie, tak napiszę, bo na 100% jestem pewny że to pan również tutaj, jak i na innych portalach wyładowywuje swoje frustracje z powodów sobie tylko znanych. Porażające to jest to, że podobno podczas głosowania , a było ono tajne, na wiceprzewodniczącego zarządu nie zagłosował pan nawet na siebie, by później udawać skrzywdzoną owieczkę….Przecież to pańskie SLD w porozumieniu z innymi najpierw odwołało starostę, a następnie powołało nowego…Jeżeli te decyzje pana parti są sprzeczne z pana przekonaniami…to powinien pan natychmiast wyrzucić tą czerwoną książeczke do kosza, a nie użalać się na swój los…na dodatek krytykując kogoś kto nawet jeszcze… Czytaj więcej »

sąsiad Jerzego K.
sąsiad Jerzego K.

Sorry…a na co jest chory były starosta?

nigdy
nigdy

[quote name=”OPB”][quote name=”wyborca 123″]Zarząd powinien zacząć od rozliczeń i podziękować tym, którzy narazili na straty finansowe i wizerunkowe Powiat.
To ich pierwszy sprawdzian wiarygodności.[/quote]

Kiedy nowa Pani starosta podziękuje Pani sekretarz[/quote]

Nie podziękuje. Przecież to zwolenniczki prywatyzacji szpitala.

OLK12
OLK12

Żenada i dziadostwo. Trzepią naszą kasę, która powinna iść na infrastrukturę, sprzątanie, odśnieżanie i inne roboty pomocnicze przy drogach powiatowych. Wszyscy nowi – starzy to są nieudacznicy.

porażające
porażające

[quote name=”theon”]A jest choć jedna przesłanka żeby od tej pani spodziewać się czegoś nowego ?[/quote]

http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczenstwo/barbara-rzonca-nowym-starosta-olkuskim/13501662/barbara-rzonca-nowym-starosta-olkuskim/13501663

Oto program nowego zarządu :

…..myślę, że uda nam się dotrwać bezproblemowo do następnych wyborów w listopadzie, czy coś się uda zmienić zobaczymy…. – mówi do redaktora TVP Kraków pani Starosta.

theon
theon

I co z byłym wicestarostą który ponoć kłamał i mataczył po sądach, przez co powiat przegrywał nasze pieniadze ? Zero odpowiedzialności ?

theon
theon

A jest choć jedna przesłanka żeby od tej pani spodziewać się czegoś nowego ?

idzie młodość
idzie młodość

[quote name=”już idzie”]Czy nadejdzie „nowe „? pyta Emilia Kotnis – Górka. Odpowiadam – nadejdzie wówczas gdy pani Starosta odwoła z zarządu powiatu stare i z rodziny tj. wujka czy szwagra Pęgla lat 70.[/quote]

A miał być lepszy wizerunek powiatu . Tymczasem dwóch członków ze starego – złego zarządu a trzeci senior z rodziny, czyli polityka prorodzinna rodziny PO – SLD- „Aby żyło się lepiej”.. swoim i na emeryturze. A pani Starosta mówi w telewizji ,że może dotrwa do końca kadencji

już idzie
już idzie

Czy nadejdzie „nowe „? pyta Emilia Kotnis – Górka. Odpowiadam – nadejdzie wówczas gdy pani Starosta odwoła z zarządu powiatu stare i z rodziny tj. wujka czy szwagra Pęgla lat 70.

August II
August II

Odwołali Starostę i Zarząd żeby mogli sobie wziąć odprawy.
Powołali nowego Starostę i Zarząd żeby za 10 miesięcy też mogli sobie wziąć odprawy.
I to wszystko po to aby: „Odmienić wizerunek tego powiatu”
Niektórzy jeszcze się czują się oszukani.
Od razu wizerunek Powiatu jest inny- aż mi się gorąco robi.
Hańba Wam!

ooo
ooo

[quote name=”OPB”][quote name=”wyborca 123″]Zarząd powinien zacząć od rozliczeń i podziękować tym, którzy narazili na straty finansowe i wizerunkowe Powiat.
To ich pierwszy sprawdzian wiarygodności.[/quote]

Kiedy nowa Pani starosta podziękuje Pani sekretarz[/quote]

NIE PODZIĘKUJE JEJ ZA PRACĘ BO TO SĄ KOLEŻANKI TRZYMAJACE SIE KONARSKIEGO I RYSZKI. CHYBA, ŻE SAMA ODEJDZIE, BO PANI EWA OSIĄGNIE W 2014 WIEK EMERYTALNY.

!!!
!!!

[quote name=”wyborca 123″]Zarząd powinien zacząć od rozliczeń i podziękować tym, którzy narazili na straty finansowe i wizerunkowe Powiat.
To ich pierwszy sprawdzian wiarygodności.[/quote]

To by oznaczało bardzo szybki rozpad nowej koalicji.
Co takiego zrobiła ci olkuska lewica ?

OPB
OPB

[quote name=”wyborca 123″]Zarząd powinien zacząć od rozliczeń i podziękować tym, którzy narazili na straty finansowe i wizerunkowe Powiat.
To ich pierwszy sprawdzian wiarygodności.[/quote]

Kiedy nowa Pani starosta podziękuje Pani sekretarz

Ćwikła
Ćwikła

[quote name=”Arek”]Ten sąsiad Pawła P, to wyjątkowy burak.Szkoda czasu na polemikę z takim przygłupem.[/quote]
Jaki Piasny taki sąsiad 😆

Sąsiad Pawła P.
Sąsiad Pawła P.

[quote name=”Arek”]Ten sąsiad Pawła P,to wyjątkowy burak.Szkoda czasu na polemikę z takim przyglupem.[/quote]
Dlaczego Arku – oceniasz skoro mnie nie znasz? Po czym poznajesz, że jestem burakiem. Burak to bardzo smaczne warzywo bardzo je lubię:-) Buraki maja właściwości lecznicze i oczyszczające, których na tym forum potrzeba, więc bardzo trafnie mnie określiłeś – punkt dla Ciebie:-) Oczywiście mają jeszcze wiele zalet:-)

Sąsiad Pawła P.
Sąsiad Pawła P.

Szanowni Państwo,pisząc na tym forum nie spodziewałem się takiego zainteresowania tematem swoim jak i całej sytuacji!Jednocześnie chciałbym podsumować to w taki sposób, że nie brakuję ciekawych i mądrych osób na forum, którym nie obojętny jest los naszego miasta i którzy mogliby to zmienić tylko może brakuje im odwagi – dlatego działajcie jest potencjał. Szkoda mi jednak też kilku zakompleksionych postaci, które powinny pracować nad sobą / uważają, że cały Zimnodół i okoliczne miejscowości są mało inteligentne/. Co do Pawła zobaczymy co potrafi – rozliczymy go za 10 miesięcy i nie bedzie tłumaczenia, że się nie dało!!! Pozdrawiam Wszystkich i życzę… Czytaj więcej »

Arek
Arek

Ten sąsiad Pawła P,to wyjątkowy burak.Szkoda czasu na polemikę z takim przyglupem.

Sąsiad Pawła P.
Sąsiad Pawła P.

[quote name=”Grabarz”][quote name=”obywatel k”]Sąsiad Pawła P na prezydenta.[/quote]
…Zimnego Dołu! :lol:[/quote]
Po co ?

Sąsiad Pawła P.
Sąsiad Pawła P.

[quote name=”Hienka”]Do „Sąsiad Pawła P”. Ależ drogi sąsiedzie nie obrażaj się na internautów. Przecież żaden tu piszący nie ma tak wielkiego ilorazu inteligencji jak Ty. Wszyscy są pełni podziwu jakże „yntelygentnych” Twoich wpisów. I na pewno oscyluje on w granicach liczby 8 ,którą gdzieś tam przytoczyłeś.[/quote]
Czytaj i rozumuj nie chodzi o wynik 8 tylko liczbę rodzajów inteligencji.
Ale bardzo pozdrawiam i dziękuję za uznanie:-) jest mi bardzo miło:-)

Grabarz
Grabarz

[quote name=”obywatel k”]Sąsiad Pawła P na prezydenta.[/quote]
…Zimnego Dołu! 😆

obywatel k
obywatel k

Sąsiad Pawła P na prezydenta.

Hienka
Hienka

Do „Sąsiad Pawła P”. Ależ drogi sąsiedzie nie obrażaj się na internautów. Przecież żaden tu piszący nie ma tak wielkiego ilorazu inteligencji jak Ty. Wszyscy są pełni podziwu jakże „yntelygentnych” Twoich wpisów. I na pewno oscyluje on w granicach liczby 8 ,którą gdzieś tam przytoczyłeś.

OLKUSKI OBSERWATOR
OLKUSKI OBSERWATOR

Żeby zakończyć z układami politycznymi , starosta powinien być wybrany w wolnych wyborach. Jeżeli jest wybierany z układu , czyli przez radnych , to wiadomo , że powstaje porozumienie partyjne tworzące koalicję. Starostą powinien zostać ten, kto bez względu na przynależność partyjną (a najlepiej nie powiązany z żadnym ugrupowaniem ) zachęci do pracy radnych dla dobra ogółu. Niestety najbardziej ucierpiałyby partie polityczne , dlatego jest taki opór wszystkich liderów partii do zmiany ordynacji wyborczej.

ObservatoreJlcusiano
ObservatoreJlcusiano

Każdy radny powinien być kreatywny, być silną osobowością o dużej wiedzy, potrafiącym współpracować w zespole. Jak wynika z obserwacji większość radnych w powiecie jest figurantami służącymi do prowadzenia wewnętrznych rozgrywek, które do niczego dobrego nie prowadzą. Czy na tylu radnych jest chociaż jeden autorytet? A przecież aby rada funkcjonowała poprawnie autorytetów powinno być tylu ilu radnych. Nie liczmy na cuda.

wyborca XXL
wyborca XXL

[quote name=”Sąsiad Pawła P.”]Do Anakondy!
Czym że ty jesteś aby oceniać czy ludzie ,w którym mieszka Paweł Piasny są inteligentni czy nie? jakie masz prawo do tego, jakie masz osiągnięcia? Mierny i marny z Ciebie człowieczek! Szkoda mi Ciebie![/quote]
Inteligencję Piasnego ocenia się za jego ZEROWY dorobek. Decydują o tym fakty a nie ocena kogokolwiek. Wykorzystano pęd Piasnego do stołka i wpuszczono go w maliny, i bardzo dobrze, jemu w malinach od początku politycznej kariery jest do twarzy 😆