klucze konkurs ogródki

Masz ładny balkon lub ogródek i chcesz się nim pochwalić? Mieszkasz w czystym, zadbanym sołectwie? Weź udział w konkursach organizowanych przez gminę Klucze: na najpiękniejszy balkon, przydomowy ogródek oraz najczystsze sołectwo.

Promocja nie tylko gminy Klucze, ale również pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych, poprawa estetyki gminy, integracja mieszkańców – to główne cele ogłoszonych  konkursów. Mogą wziąć w nich udział wszyscy właściciele balkonów i ogródków położonych na terenie gminy Klucze, za wyjątkiem pracowników Urzędu Gminy Klucze i ich najbliższych.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 14 do 28 lipca. Wzór formularza oraz regulamin dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy Klucze przy ul. Partyzantów 1 (pokój 308 ) oraz na stronie internetowej urzędu: http://gmina-klucze.pl/97,more,3048-konkurs_na_najpiekniejszy_ogrodek_i_balkon.html Konieczna jest również aktualna dokumentacja fotograficzna (maksymalnie 5 obrazów). Właściciel ogródka lub balkonu może dokonać zgłoszenia osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Klucze przy ul. Partyzantów 1, pokój 308 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: srodowisko@gmina-klucze.pl). Takie same zasady dotyczą konkursu na najczystsze sołectwo. W tym przypadku zgłoszenia dokonuje sołtys. 

Komisja konkursowa powołana przez wójta Gminy Klucze spośród nadesłanych zgłoszeń wyłoni po 5 finalistów w kategorii najpiękniejszy ogródek i najpiękniejszy balkon oraz 3 w kategorii najczystsze sołectwo. W dwóch pierwszych kategoriach oceniane będą: kompozycja i aranżacja, różnorodność kwiatów i zieleni, oryginalność, pomysłowość i ogólne wrażenie estetyczne. W przypadku sołectw liczyć się będzie głównie praca mieszkańców sołectwa włożona w utrzymanie czystości i schludnego wyglądu wsi. Najwyżej punktowane będą pomysłowość, inicjatywa i zaangażowanie jak największej liczby mieszkańców. Ocenie będą podlegały zarówno porządek i estetyka miejsc publicznych (placów, przystanków, skwerów, szkół, dróg, tablic informacyjnych, czystości terenów leśnych), jak i ogólna estetyka i czystość posesji. Zwycięzców poznamy 17 sierpnia.

Wręczenie nagród zaplanowano podczas Dożynek Gminno – Parafialnych w Bydlinie, 23 sierpnia. Zgodnie z zapewnieniami organizatora, nagrody nie będą finansowane z gminnego budżetu, ale ze środków pozyskanych od sponsorów.

Fot. Rafał Jaworski/UG Klucze

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze