Powiat

Do końca października można zgłaszać zadania do siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego: tym razem pula na realizację zwycięskich projektów wynosi 16 milionów złotych.

Każdy Małopolanin, który skończył 16 lat, może zgłosić zadania ogólnowojewódzkie oraz regionalne (dotyczące regionu, w którym mieszka). Każdy pomysł musi zostać poparty popisami co najmniej 30 mieszkańców (województwa – w przypadku zadania ogólnowojewódzkiego albo regionu – w przypadku zadania regionalnego).

Zadania można zgłaszać na trzy sposoby: jak czytamy w regulaminie, „[…] zadanie przygotowane w generatorze (zawierające cyfrę kontrolną nadaną przez generator tożsamą z cyfrą kontrolną wersji składanej do urzędu) należy następnie, podpisane wraz z listą poparcia, złożyć do urzędu w jeden z następujących sposobów: osobiście na dzienniku podawczym urzędu lub w agendzie; listownie na adres korespondencyjny urzędu; w formie elektronicznej, za pośrednictwem: strony internetowej www.obywatel.gov.pl lub platformy ePUAP dostępnej pod adresem https://epuap.gov.pl/ na adres elektronicznej skrzynki podawczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego: /947ts6aydy/SkrytkaESP”.

„Ważne: musisz dokładnie przestrzegać terminu 31 października. Jeśli zadanie wpłynie do urzędu za późno, to nie zostanie w ogóle wzięte pod uwagę, nawet jeśli data stempla pocztowego jest wcześniejsza!” – czytamy także na stronie UMWM.

Pula na realizację zwycięskich projektów została podzielona na zadania ogólnowojewódzkie i regionalne po połowie. Pierwsze z nich mogą zarówno inwestycyjne (w przedziale od 500 tysięcy złotych do 1 miliona złotych), jak i nieinwestycyjne (300 – 700 tysięcy złotych). Zadania regionalne mogą natomiast być wyłącznie nieinwestycyjne – tutaj ich koszt musi zmieścić się w przedziale od 50 do 100 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w ramach małopolskiego Budżetu Obywatelskiego, nasze województwo zostało podzielona na cztery regiony. Powiat olkuski mieści się w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym, na który składają się Kraków oraz powiaty krakowski, olkuski i  miechowski. Pozostałe trzy regiony to natomiast Małopolska Południowa (Nowy Sącz oraz powiaty nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki i gorlicki), Małopolska Zachodnia (Oświęcim oraz powiaty suski, myślenicki, wadowicki, chrzanowski i oświęcimski), a także Region Tarnowski (Tarnów oraz powiaty dąbrowski, tarnowski, brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki).

Regulamin oraz szczegółowe informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego znajdziecie na stronie www.bo.malopolska.pl

„W przypadku pytań do dyspozycji mieszkańców pozostają pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odpowiedzialni za wdrażanie Budżetu Obywatelskiego. Kontakt telefoniczny: (12) 61 60 536, (12) 61 60 982, mailowy: bo@umwm.malopolska.pl. Elementy graficzne kampanii promującej głosowanie, a także szczegółowe informacje na temat projektu mogą Państwo znaleźć na naszej stronie internetowej: bo.malopolska.pl. Warto też polubić profil BO Małopolska na Facebooku (https://www.facebook.com/bo.malopolska), gdzie na bieżąco są wrzucane najważniejsze informacje związane z Budżetem Obywatelskim WM.” – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zgodnie z harmonogramem, ostateczną listę zadań do głosowania poznamy do 7 maja 2024 roku. Głosowanie ma z kolei trwać od 15 maja do 14 czerwca, a ogłoszenie wyników nastąpi do 1 października.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze