gaz

Po wielu apelach mieszkańców oraz władz miasta i powiatu, wszystko wskazuje na to, że już w najbliższym czasie w Olkuszu odbiorcy gazu będą mogli załatwić wszystkie formalności – od planowania, po wykonanie prywatnych przyłączy. Deklarację powstania w mieście gazowni złożył Prezes Zarządu Polska Spółka Gazownictwa sp. z.o.o Jarosław Wróbel.

Nie ma co prawda jeszcze konkretnej daty powstania w Olkuszu kompleksowej gazowni, ale obietnica jej utworzenia jest zawarta w urzędowej korespondencji, jaka znajduje się w posiadaniu pracowników magistratu. – Powstanie gazowni w Olkuszu zapewni obsługę odbiorców gazu w pełnym zakresie, od doradztwa na etapie planowania, aż po wykonanie przyłączy. Pozwoli również na rozwój sieci gazowniczej gminy – pisze Prezes Zarządu PSG sp. z o.o. Jarosław Wróbel.

Rozwój sieci gazowni na terenie całego województwa związany jest z wdrożeniem w życie nowej strategi spółki, polegającej przede wszystkim na postawieniu na bezpośredni kontakt z klientami. – Gaz to najbardziej ekologiczne paliwo, dlatego rozwój sieci ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Wierzę, że nasza decyzja spowoduje też znaczny rozwój gospodarzy miasta oraz powstanie nowych inwestycji i miejsc pracy – dodaje Jarosław Wróbel.

Wydaje się, że apele mieszkańców oraz oficjalne prośby władz miejskich o przywrócenie do Olkusza oddziału gazowni bez konieczności załatwiania spraw w sąsiednich miastach w końcu zostaną wysłuchane. – No wreszcie! Jestem w trakcie budowy domu i w ostatnich tygodniach zaliczyłem już kilka wyjazdów do Chrzanowa. To jakiś absurd. Może chociaż inni za kilka miesięcy będą mieli łatwiej – mówi pan Tomasz, który z nieukrywaną radością przyjął wiadomość o powrocie do Olkusza kompleksowego oddziału gazowni. Przy ul. Kluczewskiej niegdyś znajdowało się  Biuro Obsługi Klienta, bez możliwości załatwienia wielu spraw. Od lutego ubiegłego roku zostało przeniesione do Chrzanowa.

Komentarz w tej sprawie wystosował również burmistrz Roman Piaśnik. – Zdając sobie sprawę z faktu, że kontakt bezpośredni jest dla wielu mieszkańców Olkusza najdogodniejszą formą załatwiania spraw, jeszcze jako radny Rady Miejskiej w Olkuszu apelowałem do ówczesnego burmistrza o podjęcie rozmów zmierzających do przywrócenia pełnego zakresu obsługi klientów sieci gazowej w Olkuszu. Niedługo po objęciu tego urzędu sam podjąłem stosowne działania. Cieszę się, że wspólny apel mieszkańców i władz Olkusza został wysłuchany.

A Wy, Drodzy Czytelnicy, jak odbieracie zapewnienia o powstaniu w Olkuszu kompleksowej gazowni? Uważacie, że to tylko pojedynczy „sukces”, czy raczej szansa na lepsze jutro dla miasta? Zachęcamy do merytorycznej dyskusji.

11
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
11 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
adam.2017ferdekAntekJ99J66 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adam.2017
adam.2017

[quote name=”ferdek”]to w końcu jest to biuro obslugi klienta w Olkuszu czy go nie ma , bo rok mija a ja nie wiem[/quote]
Czytaj końcówkę artykułu:
„A Wy, Drodzy Czytelnicy, jak odbieracie zapewnienia o powstaniu w Olkuszu kompleksowej gazowni? Uważacie, że to tylko pojedynczy „sukces”
Wynika niego,że jest już jest,
ZAPEWNIENIE!

ferdek
ferdek

to w końcu jest to biuro obslugi klienta w Olkuszu czy go nie ma , bo rok mija a ja nie wiem

Antek
Antek

W kwestii sprostowania w Olkuszu znajduje się Gazownia na ul. Kluczewskiej w której można załatwić wszelkie sprawy związane z przyłączeniem do sieci gazowej- jej nie przenieśli do Chrzanowa!!!!!!!! Natomiast w 2015-02-01 zamknęli w Olkuszu Biuro Obsługo Klienta, Które tez się znajdowało na Kluczewskiej i przenieśli do Chrzanowa – to są dwie różne firmy Polska Spółka Gazownicza – dystrybucja, a Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny !!!!

J99
J99

Prosimy aby Pan Poseł Jacek Osuch napisał w prasie co konkretnie załatwił dla Olkusza dla Powiatu Olkuskiego…

J66
J66

NIC NIE ZAŁATWIŁ.

Bessi
Bessi

Czy cokolwiek Pan Poseł Osuch załatwił dla Olkusza

Felek33
Felek33

[quote name=”Bury miś”]Co ten burmistrz wygaduje , przecież to poseł Osuch i dobra zmiana tak naprawdę za tym stoi , bardzo dużo inicjatyw rownież finansowych z jego strony powstało w powiecie olkuskim , prosimy tak trzymać i oby wreszcie burmistrz Olkusza sie obudził ,[/quote]
O najwięcej inwestycji to wystarał się poseł. Wyrosły jak grzyby po deszczu, nie nadążam zbierać.

Bury miś
Bury miś

Co ten burmistrz wygaduje , przecież to poseł Osuch i dobra zmiana tak naprawdę za tym stoi , bardzo dużo inicjatyw rownież finansowych z jego strony powstało w powiecie olkuskim , prosimy tak trzymać i oby wreszcie burmistrz Olkusza sie obudził ,

Komedyja
Komedyja

Komedia z tym gazem…
W Olkuszu planują remont gazociągu i chcą ludziom przybliżyć rurę przesyłową z gazem 4 metry w kierunku domu i wstawiać studzienki gazowe na ich działce a odwołania nic nie dają bo inwestor twierdzi że nowa instalacja będzie bezpieczniejsza bo nowa a burmistrz te wyjaśnienia uznaje za wystarczające…bliżej domu to znaczy bezpieczniej? LUDZIE !!!
Chyba gazociąg dalej od domu jest bezpieczniejszy a nie bliżej 😆 – tak na chłopski rozum …
…tym bardziej że jest w drugą stronę stoi wolna działka bez zabudowań i tam można rurę kłaść 😆 :-*

Jack
Jack

już widzę te nowe miejsca pracy …. pewnie powrócą starzy pracownicy, których poprzerzucali do Chrzanowa …

Hehehe
Hehehe

Jak to jest, że o tym już kilka tygodni temu informował Piasny na swoim profilu i podał nawet, że będzie to od nowego roku, a tymczasem jaśnie panujący Piaśnik mówi, że to jego zasługa?

Panie burmistrzu i panie redaktorze mniej populizmu, więcej pracy.