drzewa drogi powiat2

W ostatnich dniach przy drogach powiatowych pojawiły się nowe drzewka. W Olkuszu najwięcej posadzono ich przy al. 1000 – lecia oraz ul.Osieckiej.

Władze powiatu chcą w ten sposób nie tylko urozmaicić krajobraz, ale także zadbać o ekologię przy najbardziej ruchliwych traktach. – Na miejsca nasadzeń wybraliśmy główne szlaki komunikacyjne. Zieleni nigdy za wiele – uważa wicestarosta Paweł Piasny.

Powiat kupił w sumie 250 różnych odmian klonów. Kosztowały one 20 tys. złotych, a ich dostawcą była firma z Mikołowa. Na terenie gminy Olkusz łącznie posadzono 136 drzewek. Klony pojawiły się też przy drogach w gminie Klucze (97 sztuk), gminie Wolbrom (14) oraz w Bukownie (3). 

drzewa drogi powiat

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pomysłowy dobromir
pomysłowy dobromir
7 lat temu

skoro myslimy o ekologii to zamiast sadzenia drzew, połozyc tory i puscic tramwaj np Osiek-dworzec PKP (przez plac OFNE)

przedsiębiorca
przedsiębiorca
7 lat temu

Codziennie jeżdżę po olkuskich osiedlach i nie tylko i widzę, że jest wykonywanych dużo inwestycji. Chodniki, parkingi, drogi wewnątrz osiedli i jakoś nic się o tym nie pisze. Pisze się o posadzonych drzewkach, za krotko podciętych, o sadzeniu kwiatów w dolinkach, nieposprzątanych miejscach i grillowaniu itd. A przecież są ważniejsze rzeczy, Szanowna Redakcjo Przeglądu proszę o artykuły z większych inwestycji aby mieszkańcy mieli więcej informacji na ten temat. Szanujmy mieszkańców poprzez rzetelne i rzeczowe pokazywanie inwestycji infrastrukturalnych i oczywiście nie zapominajmy pokazywać tego co jest złe i trzeba poprawić.

jak za komuny
jak za komuny
7 lat temu

Na pierwszym zdjęciu widać, że na kilku metrach posadzono 6 drzewek. Raz, że za gęsto, dwa to wcale tych drzew tam nie potrzeba aż tyle ponieważ w tle widać dorodne ładnie rozrośnięte dające dużo tlenu, chyba że chodzi o ich wycinkę. Bez sensu.

tosabotaz
tosabotaz
7 lat temu

To sabotaż!!Zaraz głupich będą z nas robić nadal,że rowerowej ścieżki nie ma gdzie zrobić!To sabotaż!!

hdekhedg
hdekhedg
7 lat temu

Jeszcze niech pomalują te tyczki na zielono.

czub
czub
7 lat temu

Wydarzenie roku – sadzenie drzew…
Z ukłonami,

gargul
gargul
7 lat temu

kępka lisci na patyku za 80 zl z którymi i tak problem będzie na jesieni. Nie lepiej bylo kupić jakies zimozielone ?

Młody
Młody
7 lat temu

Drzewo blisko przy drodze to problem przyszłościowy jak urośnie – zagrożenie wypadkowe, ograniczenie widoczności, utrudnienie lub uniemozliwienie remontu czy inwestycji, problemy z jego wycięciem …