Olkusz A.N.Q.A.

W minioną sobotę na boisku sportowym Olkusz-Pomorzany okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych stanęły w szranki zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika: po zaciętej walce po raz kolejny najlepsza okazała się drużyna OSP Zawada.

Pożarnicze zmagania rozpoczęto od tradycyjnego meldunku wszystkich jednostek: meldunek o gotowości bojowej do zawodów sportowo-pożarniczych Komendantowi Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu mł. bryg. Piotrowi Pandlowi złożył Komendant Miejsko-Gminy druh Mieczysław Mosurek.

Na strażaków-ochotników czekały dwie konkurencje: w pożarniczej sztafecie strażacy biegali po równoważni i między tyczkami, przeskakiwali przez dwumetrową ścianę czy też podpinali węże do rozdzielnika. Druga konkurencja polegała natomiast na drużynowym podaniu strumienia wody tak, by przewrócić rozstawione tarcze i pachołki. Ochotników dopingowała licznie zgromadzona publiczność.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Olkuszu. Po zaciętej walce laur pierwszeństwa po raz kolejny przypadł druhom z OSP Zawada. Tuż za nimi na podium znaleźli się strażacy ochotnicy z OSP Olkusz oraz OSP Osiek. W trakcie zawodów zaprezentowały się także zastępy z Braciejówki, Kosmolowa i Żurady. W imprezie wzięły również udział młodzieżowe drużyny z Kosmolowa.

Za udział w zawodach i sportową walkę druhowie zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Zawodom bacznie przyglądał się gospodarz Srebrnego Miasta Roman Piaśnik, który na zakończenie wręczył najlepszym ekipom pamiątkowe puchary. Organizatorem zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Olkuszu.

W minioną sobotę okoliczne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych stanęły w szranki zawodów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika. Po zaciętej walce po raz kolejny najlepsza okazała się drużyna OSP Zawada.
Zdjęcia: A.N.Q.A.
« 1 z 2 »
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze