Powiat
W wieku 72 lat zmarła doświadczona działaczka samorządowa Krystyna Kowalewska, która aktywnie angażowała się w rozwój lokalnej społeczności: w swojej karierze pełniła m.in. funkcje radnej Rady Gminy Bolesław, Zastępczyni Wójta Gminy Bolesław, Wójta Gminy Bolesław, radnej Rady Powiatu w Olkuszu, członkini Zarządu Powiatu Olkuskiego oraz Wicestarosty Olkuskiej. W efekcie, jej praca pozostawiła trwały ślad w historii naszego regionu.
Warto podkreślić, że Krystyna Kowalewska była osobą niezwykle oddaną sprawom publicznym, a jej zasługi zostały docenione zarówno na szczeblu lokalnym, jak i krajowym: w 2022 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, czyli jednym z najwyższych odznaczeń państwowych w Polsce, nadawanym przez Prezydenta RP za wybitne zasługi w działalności publicznej i społecznej. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest osobom, które swoją pracą oraz poświęceniem przyczyniły się do rozwoju kraju, a także poprawy życia obywateli.
Krystyna Kowalewska otrzymała ponadto brązowy i srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa, jak również srebrną odznakę „Zasłużony w Rozwoju Województwa Katowickiego”, co świadczy o jej wszechstronnym zaangażowaniu oraz docenieniu jej pracy na różnych polach działalności publicznej.
Osoby, które miały okazję współpracować z Krystyną Kowalewską, podkreślają jej niezwykłą pracowitość, konsekwencję w dążeniu do celu oraz troskę o mieszkańców. Wielu wspomina ją na dodatek jako wzór samorządowca, który nie tylko wzorowo pełnił swoje obowiązki, ale także całym sercem angażował się w życie lokalnej społeczności. Jej śmierć to zatem ogromna strata dla całego regionu.
Ostatnie pożegnanie Krystyny Kowalewskiej odbędzie się w sobotę 22 lutego o godzinie 13:00 w Kościele Polskokatolickim w Bolesławiu.