nowowiejska1

Od 7 lipca na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z ul. Witosa na osiedlu Skalskie obowiązuje nowa organizacja ruchu. To druga zmiana dotycząca jazdy z pierwszeństwem na tym terenie, bowiem kilka miesięcy wcześniej na podobny krok zdecydowano się na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z przecinającą ją ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

To ważna informacja dla kierowców, którzy do tej pory często jeździli na pamięć, nie zwracając uwagi na znaki drogowe. Teraz oprócz tablicy informacyjnej i znaków pionowych, pojawiły się także nowe oznaczenia na jezdni. Obecnie pierwszeństwo mają ci kierowcy, którzy jadąc ul. Witosa chcą skręcić w Nowowiejską. Do tej pory było na odwrót.

nowowiejska3

Przypominamy także o zasadach ruchu na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z ul. Księdza Kardynała Wyszyńskiego. Tam pierwszeństwo mają jadący traktem prowadzącym od zjazdu z drogi krajowej nr 94 do kościoła pw. Dobrego Pasterza. Wcześniej zasady ruchu były inne. To wyjeżdżający z ul. Nowowiejskiej w stronę „krajówki” na skrzyżowaniu jechali jako pierwsi.

– Obie decyzje Zarządu Drogowego uważam za słuszne, choć jeżdżę tędy od 15 lat i wiem, że niektórzy będą zakłopotani. Przez chwilę znaki pionowe były sprzeczne do tych poziomych, ale na szczęście oznakowanie poprawiono i teraz nie ma już wątpliwości, kto na tych dwóch newralgicznych „krzyżówkach” ma pierwszeństwo – zaznacza Jan Broda, kierowca z długoletnim stażem.

A Wy jak oceniacie zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z ul. Witosa? Czekamy na Wasze opinie na www.przeglad.olkuski.pl

nowowiejska2

nowowiejska4

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kierownicapavvzorientowanyGapciomieszkaniec Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kierownica
kierownica

Co jest ważniejsze p Matras,pasy na asfalcie czy słupek z tablicą.Chodzi o przejścia dla pieszych w niektórych w Olkuszu miejscach.Np.na KKW przy Partyzantów,są pasy bez słupka.

pavv
pavv

Kierowcy zjeżdżając z DK94 nie mają żadnego znaku o pierwszeństwie i często głupieją. Zabrakło jednego znaku!

zorientowany
zorientowany

Przeglądzie Olkuski – quo vadis? Artykuł prasowy o wstawieniu znaku drogowego? Proponuję wstawiać co tydzień – będzie o czym pisać

Gapcio
Gapcio

Tak.. nasz Kiepski Ferdek naprawdę zapiszę się w historii. Znaki wstawia, dziury łata. Wójt Olkusza jak trza!

mieszkaniec
mieszkaniec

Super..Gratuluje pomysłu..KOLEJNA DOBRA ZMIANA… GRATULUJĘ BURMISTRZU..WIDAĆ WRESZCIE GOSPODARZA MIASTA….