Epidemia koronawirusa oddziałuje coraz silniej na nasze życie. Od środy, 25 marca bieżącego roku, na terenie całego kraju obowiązują kolejne obostrzenia. Rząd wydał rozporządzenie, na mocy którego ograniczona została możliwość swobodnego przemieszczania się obywateli. Władze ZKG KM zmuszone są do wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W miniony wtorek Rząd RP wydał rozporządzenie, na mocy którego od 25.03.2020 do 11.04.2020 obowiązują dodatkowe ograniczenia w komunikacji miejskiej. Liczba przewożonych pasażerów nie może przekroczyć połowy liczby miejsc siedzących w danym pojeździe. Władze Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” zmuszone zostały wprowadzić zmiany w sposobie realizacji organizowanych przez siebie połączeń.

Jak informują przedstawiciele Związku, w każdym autobusie jednorazowo może teraz znajdować się maksymalnie tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Po przekroczeniu pojemności wozu kierowca nie będzie zabierał następnych pasażerów. Jeśli przykładowo w pojeździe jest 30 miejsc siedzących, pasażerów może być co najwyżej 15.

– Będziemy na bieżąco obserwować ruch pasażerów i podejmować decyzje adekwatne do sytuacji. Będą prowadzone kontrole napełnień szczególnie w godzinach szczytu. Na drzwiach wejściowych sukcesywnie będą pojawiać się informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów w pojeździe podczas wprowadzonych ograniczeń. Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie – czytamy w komunikacie wydanym przez ZKG KM.

W soboty – począwszy od 28 marca – pojazdy komunikacji miejskiej kursować będą według harmonogramów obowiązujących w niedziele i święta. Wyjątek stanowić będzie linii 467, która ma funkcjonować bez zmian według dotychczasowego, sobotniego rozkładu jazdy. Od 29 marca, w niedziele i święta, autobusy będą jeździć od godziny 8:00. O tej porze odbywać będą się pierwsze wyjazdy z Olkusza. Ostatnie odjazdy z naszego miasta będą zaś realizowane do godziny 16:00. Przedstawiciele związku zapewniają, że wszystkie powroty z poszczególnych miejscowości do Olkusza po godzinie 16:00 będą wykonywane. Linia PSK kursować będzie bez ograniczeń. Linia 467 w niedziele i święta będzie zawieszona.

Od poniedziałku 30 marca będą wprowadzone ograniczenia w realizacji kursów w dni robocze. Przejazdy do pracy i z pracy w godzinach szczytu zostaną utrzymane. Pozostałe wybrane kursy na których na dzień dzisiejszy obserwowane były znikome napełnienia zostaną czasowo zawieszone. – Prosimy wszystkich państwa o wyrozumiałość i zachowywanie się zgodnie z przepisami obowiązującymi w stanie epidemii – apelują przedstawiciele ZKG KM.

Dodatkowo Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż sprzedaż biletów miesięcznych odbywająca się w punkcie znajdującym się w żółtym budynku na placu autobusowym przy Supersamie została przeniesiona do Sklepu Wielobranżowego „ALMA” przy ul. Kościuszki. Bilety można nabyć w godzinach pracy punktu.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o