Olkusz

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żuradzie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu pojadą na wojewódzkie eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym do Mikluszowic i będą reprezentować powiat olkuski

W  tym roku zgłosiło się 11 drużyn ze szkół podstawowych naszego powiatu. Część teoretyczna, jak co roku, odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Z kolei część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Uczestnicy najpierw przystąpili do pisania testów wiedzy. Potem zmagania przeniosły się na teren ośrodka sportowego, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne na rowerze pokonując tor przeszkód. Kolejną konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna.  Ratownicy medyczni z Nowego Szpitala w Olkuszu Karolina Jedynak, Mateusz Jedynak i Mariusz Krawczyk, egzaminowali uczniów z wiedzy i praktycznych umiejętności. Po raz kolejny jako pozoranci wystąpili Dawid i Weronika Jedynak, którzy dzielnie wcielili się w role poszkodowanych w wypadku osób.

Wszystkim uczestnikom: uczniom oraz nauczycielom, serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Za przygotowanie i wielkie poświęcenie. Pani Dyrektor i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 5, Panu Dyrektorowi i pracownikom MOSiR, Prezesowi Nowego Szpitala w Olkuszu oraz ratownikom medycznym oraz ich  pozorantom  za współorganizowanie tego konkursu. Serdecznie dziękujemy Burmistrzom i Wójtom za wsparcie finansowe powiatowego turnieju, które zostanie  przeznaczone na nagrody dla laureatów konkursu.   

Najlepszą drużyną w powiecie olkuskim okazali się być uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu,  (grupa I w wieku 10-12 lat, rocznik 2010 i młodsi):

II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Żuradzie,

III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie.

Grupa starsza:

Najlepsza drużyna w powiecie olkuskim, która zajęła I miejsce to, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żuradzie, 

II miejsce Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zedermanie,

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu

Laureatom konkursu – drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu oraz Szkoły Podstawowej w Żuradzie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 21 i 22 maja 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach – powiat bocheński.

Pozostałe miejsca:

Grupa I młodsza:

Miejsce IV– Szkoła Podstawowa w Bydlinie,

Miejsce V–  Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu,

 

Grupa II  starsza:

Miejsce IV– Szkoła Podstawowa w Kluczach.

Miejsce V – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gołaczewach

Miejsce VI– Szkoła Podstawowa w nr 9 w Olkuszu

KPP w Olkuszu
fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze