znicz

Już w najbliższy piątek na drogach powiatu olkuskiego ruszy cykliczna akcja „Znicz”. Przez cztery dni w okolicach cmentarzy zwiększy się liczba patroli policyjnych. Zadaniem mundurowych będzie przede wszystkim udzielanie pomocy w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich. Będą oni także patrolować nekropolie, by zapobiec kradzieżom wieńców i stroików.

– Szczególnym nadzorem objęte zostaną nekropolie w Olkuszu, Bolesławiu, Bukownie, Wolbromiu, Zadrożu, Kluczach, Cieślinie i Rodakach. Apelujemy, aby w tych dniach, w miarę możliwości, korzystać ze środków komunikacji miejskiej. Jeżeli wybieramy się na cmentarz samochodem, pamiętajmy, aby parkować zgodnie z przepisami. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe, które mogą informować o zmianie organizacji ruchu – apeluje nadkomisarz Agnieszka Fryben, rzecznik prasowy olkuskiej Policji.

Funkcjonariusze przypominają o zakazie parkowania wzdłuż drogi krajowej. – W przypadku ręcznego kierowania ruchem przez policjantów, pamiętajmy o obowiązku stosowania się do ich poleceń. Policjanci ruchu drogowego będą ręcznie kierować ruchem na skrzyżowaniu ulicy Kruszcowej z DK 94.  Jeśli zajdzie konieczność, to również ręczna regulacja odbywać się będzie na skrzyżowaniach  ulic: Kościuszki i Mickiewicza – dodaje nadkomisarz Fryben.

Mundurowi apelują, by szczególną uwagę zwrócić na pieszych. Przypominają, by nie pozostawiać w autach cennych przedmiotów, ponieważ mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
miejscowy
miejscowy
9 lat temu

Pani Alicjo zdjecie to jest nie aktualne, a pracujący w tych dniach policjanci widoczni byli cały czas kierując ruchem na drodze krajowej dk 94 w rejonie naszego cmentarza,na skrzyzowaniach tej drogi z ulicą Rabsztynską i ul. Zagaje. Czemu nie było tam pani i nie uwieczniła tam aktualnego zdjęcia. Tak o to pracują dziennikarze.

Olkuszanin taki
Olkuszanin taki
9 lat temu

Nie zgadzam się z artykułem pokazujacym stare zdjęcie gdzie Policjant na nim widoczny juz jest dawno na zasłużonej emeryturze. Tegoroczny weekend listopadowy pokazał jaką wagę przywiązali policjanci ochraniając pieszych w rejonie cmentarzy, jak i także kierowali ruchem na skrzyżowaniu gdzie występowało duże natężenie przemieszczania się pojazdów. P.S. szanujmy ich pracę , nie tylko błędnie oczerniajmy. Dziekuję policjantom za to że bezpiecznie czulismy sie przychodząc na cmentarz odwiedzając bliskich.

kamilowykwiat
kamilowykwiat
9 lat temu

Nooo, super fotka ilustrująca artykuł – wylot z miasta, prosty odcinek, brak zagrożeń i dwa radiowozy zajęte „nic nierobieniem”.. A gdy trzeba po zmroku popilnować skrzyżowania 100m poniżej to nie uświadczysz żadnego..
A czemu jeden parkuje w zatoce autobusowej a drugi zajmuje 100% chodnika pieszym??
Wiadomo czemu – w Olkuszu jest ciche przyzwolenie na parkowanie na zakazach, np.ul. Sławkowska przy banku .. Radiowóz przejeżdża i… nic.. Badania u okulisty by sie przydały, jakieś szkolenia, trochę odwagi..