sport lekka2

W Krakowie, na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego, odbyła się kolejna edycja Biegów Przełajowych Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki, w których udane starty zaliczyli wychowankowie trenera Kazimierza Chechelskiego. Olkuscy biegacze zdobyli pięć medali, w tym dwa złote.

Wśród „ozłoconych” znalazła się młodziczka Karolina Kwapisz (1000m) oraz junior młodszy Adrian Wojtacha na dystansie cztery razy dłuższym niż jego młodsza koleżanka. Do medalowego dorobku IKS-u doszły również dwa srebra Kamila Wicharego (młodzik 1000m) i Emanuela Wojtachy (junior 4000m). Na turniejowym podium stanęła też młodziczka Adriana Banyś, trzecia na mecie biegu na kilometr. Dalsze pozycje zajęli Michał Wojtacha, Paweł Węglarz, Mateusz Klich oraz Ola Szlachta. Z występu swoich podopiecznych zadowolenia nie krył trener Chechelski.

– Do zakończeniu całego cyklu jesiennej imprezy, pozostała jeszcze tylko jedna biegowa odsłona, zaplanowana dopiero na 29 listopada. Termin nie jest przypadkowy, bowiem zawody zostaną połączone z Mistrzostwami Polski seniorów. Pobiegniemy na krakowskich Błoniach – mówi szkoleniowiec lekkoatletów.