policja

Chwilę grozy przeżyli właściciele domku letniskowego w Godawicy (gmina Klucze). W sobotę przyjechali do ogródków działkowych i zorientowali się, że nie są w nim sami. 24-letni mężczyzna włamał się do niego pod nieobecność właścicieli i chciał ukraść miedziane kable. Właścicieli straszył użyciem siekiery. Na szczęście zdążyli zawiadomić policję, a mundurowi opanowali krewki charakter włamywacza.

 

– Właściciel jednego z domków letniskowych w Godawicy powiadomił policję, że na terenie jego działki przebywa włamywacz, który próbował zaatakować go siekierą. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol prewencji z Klucz. Policjanci obezwładnili agresywnego, wymachującego siekierą młodego mężczyznę. Okazało się, że 24-latek włamał się do domu letniskowego i powyrywał kable miedziane, które zamierzał ukraść – mówi nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Właściciele wycenili straty na niespełna 4 tysiące złotych.

To jednak nie jedyny występek młodego mężczyzny. Dzień wcześniej włamał się on do domku rekreacyjnego w Godawicy (własność mieszkańca mieszkańca Sosnowca), z którego również ukradł kable elektryczne o wartości przeszło 2,5 tysiąca złotych. – 24-latka zatrzymano w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. W przeszłości mężczyzna ten był karany za przestępstwa przeciwko mieniu i przestępstwa narkotykowe – poinformowała olkuska policja.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o