bieg_3-tv-320w

bieg_317. Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów” przez Bydlin – Krzywopłoty i Załęże już za nami. W tym roku na starcie stanęło 401 zawodników, w tym 157 wzięło udział w biegu głównym. Bieg upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości w gminie Klucze jak również 97. rocznicę bitwy pod Krzywopłotami z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. I tym razem do Bydlina zjechało wielu uczestników.

– Dobrze, jeżeli impreza sportowa jest połączona z innymi wydarzeniami. I tak się akurat zdarzyło, że połączyliśmy 11 listopada z organizacją biegu. Jak do tej pory sprawdza nam się ta formuła. Dzisiaj w biegu głównym wystartowało około 160 osób. W biegach dla dzieci będzie to rekordowa frekwencja. Z Bytomia przyjechał cały autokar dzieciaków. Opiekunowie uważają, że biegi dzieci na dystansach od 100 metrów do 400 oraz 800 jest dla nich bardzo dobra  – mówił Janusz Mentlewicz, organizator, prezes LKS-u Kłos Olkusz

W biegu wystartowały dzieci i dorośli, w różnych kategoriach wiekowych. Start pierwszego, głównego biegu, nastąpił o godzinie 13.00, kolejna turabieg uczestników wystartowała o godzinie 14.00. Kobiety biegły na dystansie 8 km w trzech kategoriach wiekowych, a mężczyźni, podzieleni na sześć kategorii wiekowych, zmierzyli się na dystansie 12 km. Zawodnicy startowali spod szkoły, a kończyli bieg na stadionie. Tam też, na krótkich dystansach, rywalizowały dzieci i młodzież. Po dotarciu na metę, na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek.

– Bardzo fajna impreza, można miło spędzić czas i rywalizować. Wszystko jest zorganizowane w miłej atmosferze – mówił Mariusz Ściepura z Libidza, uczestnik biegu.

– Ja też myślę, że jest to dobra forma aktywnego wypoczynku, która zmusza człowieka, żeby dać z siebie trochę i dobrze jest na sportowo upamiętnić ten dzień w roku – dodał Mateusz Wysocki z Bytomia.

Mimo mroźnej pogody na twarzach uczestników malował się uśmiech. Nie zawiedli również kibice, którzy wiernie dopingowali zawodników.

– Jest to świetna sprawa, że bieg odbywa się dzisiaj, szczególnie, że jest to taki dzień, kiedy wszyscy mają wolne i zamiast siedzieć w domu, oglądać w telewizji kolejne obchody składania kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza można wyjść przebiec się z rodziną. Jest to zdecydowanie lepszy sposób uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Fajnie się biegło dookoła ruin zamku, bardzo malownicza okolica i trasa nie była trudna, zarówno dla młodych zawodników, jak i tych bardziej doświadczonych – zachęcała Anna Baran, uczestniczka biegu z Krakowa.

– W zawodach biegam bardzo często, natomiast tutaj w Bydlinie jestem po raz czwarty. Dwa razy udało mi się tutaj wygrać. Widać, że ta impreza się rozwija i jest wśród ludzi poważana. Jest to fajne uczczenie tej bitwy i myślę, że z roku na rok będzie coraz więcej osób – podkreślał Andrzej Lachowki z Krakowa.

Na najlepszych biegaczy czekały nagrody pieniężne, dla wszystkich natomiast przewidziano okolicznościowe upominki, a dla dzieci słodycze. Organizatorami biegów byli: Urząd Gminy Klucze i MOSiR z Olkusza oraz kluby sportowe: LKS „Kłos” w Olkuszu i LKS „Legion” w Bydlinie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

Kobiety:

I kat. (rocznik 1994 – 90) – Kinga Byczek- IKS Olkusz

II kat. (rocznik 1989 – 69) – Monika Kapera- Katowice

III kat. (rocznik 1968 i starsze) – Janina Malska- Bolesław

Mężczyźni:

I kat. (rocznik 1994 – 90) –Artur Januszek- Kłos Olkusz

II kat. (rocznik 1989 – 80) –Andrzej Lachowski- Kraków

III kat. (rocznik 1979 – 70) – Dariusz Starzyński- Sędziszów

IV kat. (rocznik 1969 – 60) – Jacek Kacprzyk- Kraków

V kat. (rocznik 1959 – 50) – Janusz Pytel- Sosnowiec

VI kat. (rocznik 1949 i starsi) – Mirosław Suk- Częstochowa

Najlepszy zawodnik gminy:

Bolesław: Janina Malska, Artur Januszek

Klucze: Agata Ciempka, Łukasz Rudzyk

Olkusz: Karolina Szlęzak, Bartosz Karoń

Zwycięzcy biegów dla dzieci i młodzieży:

Klasy I-II (100 m) – Emilia Pysz, Bartosz Kamionka

Klasy III-IV (200 m) – Michalina Pyper, Bartosz Śliwka

Klasy V-VI (400 m) – Julia Hypner, Adam Pusz

Gimnazja (800 m) – Karolina Typer, Tomasz Dolata

Relacja filmowa:

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze