bieg herosa 2017

Już 13 maja na Pustyni Błędowskiej odbędzie się trzecia edycja Biegu Herosa – „Nomada”. To wymagająca impreza dla amatorów biegania po piasku. Organizatorzy mają trzy propozycje – od rywalizacji na dystansie 5 kilometrów, aż po ultramaraton.

Wzorem poprzednich lat, trasa w całości prowadzi po bezdrożach Pustyni Błędowskiej – przez jej najbardziej widowiskowe oraz najtrudniejsze fragmenty. Rozgrzany piasek, lejący się z nieba żar oraz przeświadczenie, że musisz biec dalej, nie ułatwiają zadania uczestnikom wydarzenia.

W tym roku wiosna przyjdzie nieco później, a więc i warunki na trasie mogą być bardziej przystępne niż choćby dwanaście miesięcy temu. Najbliższą „Nomadę” rozpocznie najtrudniejsza z konkurencji, czyli bieg ciągły przez dziewięć godzin. Biegacze „Ultra” wyruszą punktualnie o 9:00. Tutaj liczy się ilość pokonanych pięciokilometrowych okrążeń. Podczas poprzedniej edycji zmagań dwóch zawodników pokonało dystans około 55 km. Czy za niespełna trzy tygodnie ktoś pobije rekord jedenastu okrążeń? Zobaczymy.

Na godz. 16:00 tego samego dnia zaplanowano strat biegu trzygodzinnego na tej samej pętli. Najbardziej wytrzymała kobieta przebiegła 10 km, wśród mężczyzn wyniki były dwa razy lepsze. Pewnie i tym razem będzie podobnie.

Na zakończenie imprezy, o 18:10 na trasę wybiegną amatorzy pustynnych „sprintów”, choć w tym przypadku i tak trudno jest mówić o krótkim dystansie, biorąc pod uwagę, że zawodnicy mają do pokonania 5 km. Przed rokiem jedną pętlę zwycięzcy biegu udało się przebiec w 22 minuty i 28 sekund. Najlepsza z pań na mecie pojawiła się 8,5 minuty później.

Podczas najbliższej „Nomady” w połowie pętli rozstawiony zostanie punkt regeneracyjny, gdzie będzie można ugasić pragnienie. Dla potrzebujących chwili wytchnienia znajdzie się również trochę cienia. Podobny punkt będzie czekał też na biegaczy w okolicach linii startu.

Dla wszystkich uczestników Biegu Herosa przygotowano pamiątkowe medale. Niezapomniane emocje gwarantowane. Więcej informacji na temat zbliżającej się imprezy, a także formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej biegu: http://biegherosa.pl/ .

Ci, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wziąć udziału w majowej „Nomadzie”, będą mieli okazję startu również w wakacje, bowiem na 29 lipca LKS Kłos Olkusz zaplanował VI edycję „Miraży”, „Lisów Pustyni”, a także biegu Nordic Walking.

Fot. biegherosa.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze