O zaśmieconych lasach, przydrożnych rowach i podrzucanych w miejsca publiczne śmieciach pisaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy coraz częściej informują odpowiednie służby o tego typu procederach. Ostatnio Straż Miejska w Olkuszu została powiadomiona o dużym worku z odpadami, który ktoś wyrzucił przy drodze Witeradów – Żurada.

Worek pełen był zużytych jednorazowych pieluch. – Ustaliliśmy, że sprawcą jest mieszkaniec Gorenic. Został ukarany 200 – złotowym mandatem – mówi komendant straży Waldemar Choczaj. 

Mieszkańcy nie są obojętni na wyrzucanie odpadów w niedozwolone miejsca. Do staży miejskiej niedawno wpłynęło zgłoszenie, że do lasu za osiedlem Słowiki podjechał kierowca i wyrzuca tam śmieci. Podano nawet numery rejestracyjne samochodu. – Kiedy patrol przyjechał na miejsce okazało się, że mężczyzna zrywa trawę dla królików. Ale to dobrze, że ludzie są czujni. Sprawdzamy wszystkie zgłoszenia – dodaje komendant Choczaj.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
janulotroll Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janulo
janulo

Polecam szczególnej uwadze olkuskiej SM rejon obok skupu złomu przy ul Żuradzkiej (na wprost stadionu), gdzie porastające pobocza krzaki są pełne worków odpadów komunalnych (szczególnie po str półn – skupu złomu). Niestety tu wychodzi na wierzch „kultóra” olkuskich meneli, buraków i kartofli !

troll
troll

i tym sposobem w Olkuszu reaktywuje sie komórka ORMO ( teraz raczej ORPO).Zaniast ogólnie dostepnych smietników pod lasem na takie papmpersy (no bo kto wsadzi do własnego kosza na m-c śmierdzenia?) zdajemy sie na nos i oko społeczenstwa. A swoja droga pan tez powinien zaplacic mandat za niszczenie zieleni i hodowle zwierzat gospodarskich na terenie miasta.