O zaśmieconych lasach, przydrożnych rowach i podrzucanych w miejsca publiczne śmieciach pisaliśmy wielokrotnie. Mieszkańcy coraz częściej informują odpowiednie służby o tego typu procederach. Ostatnio Straż Miejska w Olkuszu została powiadomiona o dużym worku z odpadami, który ktoś wyrzucił przy drodze Witeradów – Żurada.

Worek pełen był zużytych jednorazowych pieluch. – Ustaliliśmy, że sprawcą jest mieszkaniec Gorenic. Został ukarany 200 – złotowym mandatem – mówi komendant straży Waldemar Choczaj. 

Mieszkańcy nie są obojętni na wyrzucanie odpadów w niedozwolone miejsca. Do staży miejskiej niedawno wpłynęło zgłoszenie, że do lasu za osiedlem Słowiki podjechał kierowca i wyrzuca tam śmieci. Podano nawet numery rejestracyjne samochodu. – Kiedy patrol przyjechał na miejsce okazało się, że mężczyzna zrywa trawę dla królików. Ale to dobrze, że ludzie są czujni. Sprawdzamy wszystkie zgłoszenia – dodaje komendant Choczaj.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
janulo
janulo
11 lat temu

Polecam szczególnej uwadze olkuskiej SM rejon obok skupu złomu przy ul Żuradzkiej (na wprost stadionu), gdzie porastające pobocza krzaki są pełne worków odpadów komunalnych (szczególnie po str półn – skupu złomu). Niestety tu wychodzi na wierzch „kultóra” olkuskich meneli, buraków i kartofli !

troll
troll
11 lat temu

i tym sposobem w Olkuszu reaktywuje sie komórka ORMO ( teraz raczej ORPO).Zaniast ogólnie dostepnych smietników pod lasem na takie papmpersy (no bo kto wsadzi do własnego kosza na m-c śmierdzenia?) zdajemy sie na nos i oko społeczenstwa. A swoja droga pan tez powinien zaplacic mandat za niszczenie zieleni i hodowle zwierzat gospodarskich na terenie miasta.