olmed

Na budynku przychodni zdrowia prowadzonej przez „Olmed” Sp. z o. o. przy ul. Nałkowskiej na osiedlu Młodych może stanąć stacja bazowa telefonii komórkowej. Mieszkańcy nie zgadzają się na taką inwestycję. Pod protestem złożonym do olkuskiego starosty podpisało się około 150 osób.

Inwestorem jest Polkomtel Sp. z o. o.. Spółka złożyła w starostwie komplet dokumentów, wraz z oświadczeniem o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Dyrekcja „Olmedu” rok temu wniosła sprzeciw dotyczący budowy stacji bazowej i wycofała inwestorowi upoważnienie do składania oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania obiektem przychodni na cele budowlane. Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji wydanej przez olkuskie starostwo powiatowe, prezes i dyrektor „Olmedu” argumentowali, że „(…) przedsięwzięcie, którego dotyczy wniosek, nie mieści się w granicach upoważnienia udzielonego inwestorowi w drodze dzierżawy(…)”. W uzasadnieniu podkreślono również, że oświadczenie złożone przez Polkomtel o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej, a kwestie sporne pomiędzy inwestorem a właścicielem nieruchomości rozstrzyga sąd powszechny.W Wydziale architektury i budownictwa sprawdzono zgodność projektu m. in. z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i wymaganiami ochrony środowiska.

Najbliżsi sąsiedzi budynku przychodni, którzy są stronami postępowania, zostali powiadomieni przez starostwo o możliwości zapoznania się z materiałami dotyczącymi wydania pozwolenia na budowę. Trzy osoby zażądały niewyrażenia zgody na wydanie tego pozwolenia. „(…) Odnosząc się do podniesionych przez strony zarzutów zauważyć należy, że w przedłożonej dokumentacji budowlanej znajduje się analiza opracowana przez Bartłomieja Móla, z której wynika, iż projektowana inwestycja jest zgodna z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dn. 9 listopada 2010 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko(…)” – napisano w uzasadnieniu decyzji.

Budowie masztu telefonicznego stanowczo sprzeciwia się spora grupa mieszkańców okolicznych domów i bloków. – Lokalizacja masztów telefonicznych w środku osiedla negatywnie wpłynie na nasze warunki życia, zmniejszy wartość naszych nieruchomości oraz pogorszy warunki krajobrazowe i środowiskowe. Dlatego żądamy wstrzymania tej inwestycji. Proponujemy, aby takie maszty były lokalizowane na obszarach przemysłowych, z dala od zabudowań mieszkalnych – napisali mieszkańcy do olkuskiego starosty. Pod protestem widnieje około 150 podpisów.

W sprawie interweniował również przewodniczący zarządu osiedla Młodych Jan Durański. Wystosował on pismo do starosty z pytaniem, czy tego rodzaju stacja wpływa negatywnie na środowisko i mieszkających tam ludzi oraz czy urządzenie nie będzie zakłócać działania urządzeń medycznych w przychodni. – Czy przed udzieleniem pozwolenia na budowę stacji uzyskano opinię niezależnych ekspertów w zakresie oddziaływania urządzenia na środowisko? Czy przy wydawaniu decyzji wzięto pod uwagę sprzeciw, który złożyli upoważnieni przedstawiciele spółki Olmed oraz protest kilkuset mieszkańców osiedla? – pyta Jan Durański. Odpowiedzi na pismo jeszcze nie ma.

Umowa najmu pomiędzy Olmedem a Polkomtelem objęta jest klauzulą tajności. Dyrekcja olkuskiej spółki zapewnia, że prowadzi rozmowy z inwestorem. – Staramy się polubownie zakończyć sprawę z Polkomtelem. Złożyliśmy również odwołanie od decyzji wydanej przez starostwo powiatowe – wyjaśnia prawnik spółki „Olmed”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Don Kichot
Don Kichot
11 lat temu

Proszę wyśmiewaliście ludzi z Zimnodołu że nie chcą wiatraków, że niby nieszkodliwe i ekologiczne. Na wsi ciemnogród a sami na największym osiedlu w Olkuszu masztu telefonii komórkowej nie chcecie. Gdzie jest teraz czaruś ze swoimi komentarzami?
Nie chcecie w Olkuszu postawcie maszt w Zimnodole.

Antek
Antek
11 lat temu

ZBURZYĆ I POSTAWIĆ SIEDZIBE STRAŻY MIEJSKIEJ, I DOKUPIĆ IM 5 NOWYCH LUKSUSOWYCH SAMOCHODÓW 😉

XXIw.
XXIw.
11 lat temu

Rozumiem jeszcze ciemnogród w Zimnodole… ale w Olkuszu? 😮

troll
troll
11 lat temu

z osiedla mlodych zrobilo sie juz osiedle starych zgredów. im telefony juz nie potrzebne Wystarczy poduszka na parapecie i ławeczka pod blokiem.A pomysl na kosciele dobry, ksiadz przynajmniej kase zainestuje w malowanie koscioła, bo to wstyd na parafin że nie mogą utrzymac swojej swiatyni..

maurycy333a2
maurycy333a2
11 lat temu

Jak poniżej niech nieroby do roboty się wezmą, a jeżeli twierdzicie że to takie szkodliwe to proponuję wszystkie nadajniki skasować na osiedlu a nawet zakazać w okolicach Olkusza używania CB a co też nadajniki.

Idiotyzm ludzi nie zna granic.

mk 123
mk 123
11 lat temu

nie chcecie na przychodni będzie na kościele i po protestach.k

Tak dla nadajnika PL
Tak dla nadajnika PL
11 lat temu

jakoś Play na bloku wam nie przeszkadzał podobnie jak orange na dachu szkoły, tylko k..wa plusa ma nie być, weźcie się za pracę a nie za pierdoły

Tomek z osm
Tomek z osm
11 lat temu

Ciemnota, Plus ma slaby zasięg na osiedlu młodych tam ma być UMTS i 1800 tka, Mieszkam niedaleko chce tej stacji, ale pracuje i nie mam czasu jak reszta emeryt ów i bezrobotnych na kretyńskie protesty

Cyprian
Cyprian
11 lat temu

Okradają mieszkanie za mieszkaniem na OSM a dla urzędników główną sprawą jest… nadajnik…

bbbbbbbbb
bbbbbbbbb
11 lat temu

DAWAC NADAJNIK!!DAWAC NADAJNIK!!!! MAMY XXI WIEK A NIE SREDNIOWIECZE!!!! CHCEMY W KONCU NORMALNIE POROZMAWIAC PRZE KOMORKE A NIE CO 5-TE SLOWO!!!!!!
WIOCHA!! 😮

ana
ana
11 lat temu

protestujecie na nowy nadajnik, a z drugiej strony chcielibyście mieć super zasięg w komórkach…