Włamywacze wpadli na gorącym uczynku
W ręce mundurowych wpadło trzech mężczyzn, którzy usiłowali okraść dom przy ulicy Bolesławskiej w miejscowości Kolonia. Z ustaleń policji wynika, że nie jest to ich jedyne przewinienie.
Złodzieje „wpadli” dzięki alarmowi, który właściciele zamontowali w swoim domu. Gdy sprawcy usiłowali sforsować zabezpieczenia, system alarmowy przesłał do właścicielki powiadomienie sms. Kobieta podjechała pod dom i zauważyła mężczyzn kręcących się po posesji, natychmiast powiadomiła policję. – Dwóch mężczyzn udało się zatrzymać na gorącym uczynku. To mieszkańcy Sosnowca w wieku 19 i 34 lata. Trzeci sprawca uciekł, ale także został wkrótce zatrzymany – informuje młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.
Ponadto mundurowi znaleźli przy 19-latku dwie działki suszu, najprawdopodobniej marihuany.
Policja szybko ustaliła, że sprawcy nie tylko próbowali włamać się do domu w Kolonii. Wcześniej włamali się do w sąsiedniej miejscowości – Laski. Prawdopodobnie odpowiedzą oni również za usiłowanie włamania i włamanie do dwóch domów w Sułoszowej.
Włamywacze trafili do Policyjnej izby Zatrzymań. Sąd zastosował wobec nich dozór policyjny. Jak podkreśla rzecznik policji, sprawa jest rozwojowa i może się okazać, że mężczyźni są „autorami” większej liczby włamań.
Przykład z miejscowości Kolonia świadczy, że warto inwestować w zabezpieczenia.  System alarmowy zamontowany w domu skutecznie ochronił mienie. – Nie ma idealnych zabezpieczeń, ale stosowanie ich zmniejsza ryzyko włamania – podkreśla Łukasz Czyż.

W ręce mundurowych wpadło trzech mężczyzn, którzy usiłowali okraść dom przy ulicy Bolesławskiej w miejscowości Kolonia. Z ustaleń policji wynika, że nie jest to ich jedyne przewinienie. Złodzieje „wpadli” dzięki alarmowi, który właściciele zamontowali w swoim domu. Gdy sprawcy usiłowali sforsować zabezpieczenia, system alarmowy przesłał do właścicielki sms-a. Kobieta podjechała pod dom i zauważyła mężczyzn kręcących się po posesji, i natychmiast powiadomiła policję. – Dwóch mężczyzn udało się zatrzymać na gorącym uczynku. To mieszkańcy Sosnowca w wieku 19 i 34 lat. Trzeci sprawca uciekł, ale także został wkrótce zatrzymany – informuje młodszy aspirant Łukasz Czyż, rzecznik prasowy olkuskiej policji.
Ponadto mundurowi znaleźli przy 19-latku dwie działki suszu, najprawdopodobniej marihuany.

Policja szybko ustaliła, że sprawcy nie tylko próbowali włamać się do domu w Kolonii. Wcześniej włamali się w sąsiednich  Laskach. Prawdopodobnie odpowiedzą oni również za usiłowanie włamania i włamanie do dwóch domów w Sułoszowej. 
Włamywacze trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań. Sąd zastosował wobec nich dozór policyjny. Jak podkreśla rzecznik policji, sprawa jest rozwojowa i może się okazać, że mężczyźni są „autorami” większej liczby włamań.
Przykład z Kolonii świadczy o tym, że warto inwestować w zabezpieczenia.  System alarmowy zamontowany w domu skutecznie ochronił mienie. – Nie ma idealnych zabezpieczeń, ale stosowanie ich zmniejsza ryzyko włamania – podkreśla Łukasz Czyż.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Iza Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iza
Iza

Trzymamy mocno kciuki za Adę! 🙂