6

Olkuski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uczcił 25 – lecie istnienia instytucji. Z tej okazji posadzono 25 sadzonek dębów.

Młode dęby rosną już na terenie przy obwodnicy i ul. Osieckiej w Olkuszu. Sadzonki przekazało Nadleśnictwo Olkusz, pod którego nadzorem odbyła się akcja. Drzewka zasadzili pracownicy wraz z dyrektorem krakowskiego oddziału Agencji Adamem Ślusarczykiem i jego zastępcą Łukaszem Piątkiem. – Chcieliśmy uczcić nasz jubileusz w ciekawy sposób. Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Olkusz za pomoc – mówi kierownik olkuskiego ARiMR – u Ewa Danioł.

ARiMR powstała w 1994 roku, aby wspierać rolnictwo i obszary wiejskie. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych.

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
5 lat temu

Bardzo ale to bardzo cenna inicjatywa, godna naśladowania dla wszystkich bez wyjątku. Ale mam pewne obawy, otóż na fotkach widać że są nieco blisko słupy wysokiego napięcia. Za kilka lat jakieś bezmózgowe podwykonawstwo Taurona przyjdzie z piłami mechanicznymi i zrobi tym drzewkom horror. Już mi się zdarzyła walka z takimi nadgorliwymi sprzątaczami bez zdrowego rozsądku, którzy riezali nawet te drzewka z poza zasięgu nijak nie kolidujące z liniami zasłaniając się jakimiś bezsensownymi niby to przepisami. A jak pisałem o tym na forum to jakiś głupek odpisał, że przez takich ekoterrorystów jak ja ludzie ni mają prundu.