75rocznica wybuchu wojny

1 września minęło 75 lat od momentu wybuchu II wojny światowej. Rocznicowe uroczystości w Olkuszu odbyły się w miejskim parku, pod pomnikiem Poległym za Ojczyznę.

Po wysłuchaniu hymnu państwowego zebrani obejrzeli inscenizację w wykonaniu uczniów olkuskiego Gimnazjum nr 3. Młodzież w słowno – muzycznym spektaklu przypomniała czasy okupacji oraz trudne momenty walki z wrogiem. 

W czasie wojny zapisali się olkuszanie. Nad Żuradą został zestrzelony pierwszy niemiecki samolot przez pilota Władysława Gnysia, honorowego obywatela naszego miasta. Olkuski burmistrz w okolicznościowym przemówieniu podkreślił, że współcześnie należy wspominać takie wydarzenia. – Teraz to, co się dzieje w ostatnich miesiącach na Ukrainie, wszystkich nas niepokoi. Z tym większą determinacją powinniśmy przypominać dziś o wojnie. Chcemy też pamiętać o weteranach, którzy w ostatnich latach i miesiącach odeszli na wieczną służbę. Wszystkim bohaterom czasów wojny należy się nasz szacunek – mówił burmistrz Dariusz Rzepka.

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym obrońców Ojczyzny.

{joomplu:49939}{joomplu:49930}{joomplu:49920}{joomplu:49917}

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
iśka
iśka
7 lat temu

[quote name=”Aadam”]Niektórzy tak dumni ze swojego uczestnictwa, w upamiętnieniu tak ważnej rocznicy, nie tylko w dziejach miast ale i europy,że jako szefowie urzędu, szeroko rozumiany hołd oddają w odpowiednim wystroju zewnętrznym :koszula rozpięta,marynarka i dżinsy.Moim zdaniem wystrój raczej pod „parasol” , Czyżby, jak zewnętrzny struj, ( tak i wewnętrzny) odzwierciedlał szacunek do historii i oddaniu czci poległym w obronie ojczyzny?. Myślę że młodzieży nie rzuciło się to w oczy,chyba że zapamiętają ten obraz jako niestosowny.[/quote]
Masz rację wice ubrał sie niestosownie!

Aadam
Aadam
7 lat temu

Niektórzy tak dumni ze swojego uczestnictwa, w upamiętnieniu tak ważnej rocznicy, nie tylko w dziejach miast ale i europy,że jako szefowie urzędu, szeroko rozumiany hołd oddają w odpowiednim wystroju zewnętrznym :koszula rozpięta,marynarka i dżinsy.Moim zdaniem wystrój raczej pod „parasol” , Czyżby, jak zewnętrzny struj, ( tak i wewnętrzny) odzwierciedlał szacunek do historii i oddaniu czci poległym w obronie ojczyzny?. Myślę że młodzieży nie rzuciło się to w oczy,chyba że zapamiętają ten obraz jako niestosowny.

iwa
iwa
7 lat temu

uczniowie i weterani na was zawsze mozna polegać, a u innych to tylko polityka /niestety/

Aadam
Aadam
7 lat temu
Odpowiedz do  iwa

[quote name=”iwa”]uczniowie i weterani na was zawsze mozna polegać, a u innych to tylko polityka /niestety/[/quote]
Aby nigdy nie zapomniano o obrońcach i ręce podniesionej na kraj.