Ogłoszenie UMiG Olkusz

   Znane są już wyniki pierwszego naboru prowadzonego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Olkusz otrzymała 30 milionów złotych dofinansowania na budowę wielofunkcyjnego obiektu z lodowiskiem na Czarnej Górze oraz modernizację krytej pływalni w Szkole Podstawowej Nr 2 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym na Osiedlu Młodych. Uzyskane dofinansowanie pozwoli sfinansować 90% kosztów obu inwestycji.

– To znakomite informacje dla wszystkich entuzjastów sportu oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu. W Olkuszu na naszych oczach powstaje unikalna w skali całej Polski infrastruktura rekreacyjna i sportowa. Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Wiceministrowi Jackowi Osuchowi i Wojewodzie Małopolskiemu Łukaszowi Kmicie za ich wsparcie, dzięki któremu otrzymujemy rekordowe dofinansowanie, jakiego Gmina Olkusz w jednym naborze jeszcze nie zyskała – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza i autor wniosku o dofinansowanie.

Budynek wielofunkcyjny na terenie Parku Czarna Góra

Największą inwestycją, na którą Gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie, jest budowa wielofunkcyjnego obiektu sportowego na Czarnej Górze. Po jej realizacji możliwa będzie organizacja lodowiska z torem curlingowym, kortów tenisowych, boisk do siatkówki, piłki nożnej i ręcznej, torów do jazdy na rolkach, zawodów akrobatyki, czy turniejów sztuk walki. Obiekt zyska również funkcję wystawienniczo-targową. Zostanie ponadto wyposażony w instalacje uwzględniające odnawialne źródła energii oraz przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Po zakończeniu inwestycji w Olkuszu będą mogły się odbywać ogólnopolskie zawody w dyscyplinach olimpijskich, takich jak curling, breakdance, gimnastyka i akrobatyka sportowa, skoki na trampolinie, judo, taekwondo, a także tańca sportowego i towarzyskiego, różnych odmian karate, tenisa ziemnego, boksu, czy badmintona.

Budowa wielofunkcyjnego obiektu dopełni – zaplanowany w kilku etapach – proces inwestycyjny na Czarnej Górze. Pierwszym krokiem była rewitalizacja Parku Czarna Góra, aktualnie trwa budowa trybun na tym obiekcie, a już niebawem rozpocznie się budowa tężni solankowej i gruntowna modernizacja basenu.

Modernizacja krytego basenu w Szkole Podstawowej Nr 2 w Olkuszu

Istniejąca w Szkole Podstawowej Nr 2 kryta pływalnia to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców Olkusza w ramach codziennej aktywności ruchowej. Korzystają z niej także osoby z niepełnosprawnościami w ramach zaplanowanych rehabilitacji i terapii, uczniowie olkuskich szkół oraz zawodnicy pływackich klubów sportowych – także ci, którzy osiągają sukcesy w ogólnopolskich zawodach, zyskując uznanie w oczach trenerów kadry narodowej.

Wprowadzenie nowych technologii związanych z systemem uzdatniania i podgrzewania wody basenowej, modernizacja systemu wentylacji, czy zaplecza z węzłami sanitarnymi i szatniami, zagwarantują wieloletnią niezawodność obiektu oraz znacznie poprawią komfort użytkowników pływalni. Nowe instalacje odnawialnych źródeł energii pozwolą natomiast obniżyć koszt jej funkcjonowania. Zmodernizowany zostanie także parking oraz schody przy obiekcie.

– Z nowych i modernizowanych obiektów rekreacyjno-sportowych mogą korzystać wszyscy mieszkańcy, do czego gorąco zachęcam, ponieważ sport to zdrowie. Prowadzone przez nas działania to inwestycja w zdrowie Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – podsumowuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze