kronika policyjna

Klucze. Zatrzymany za posiadanie narkotyków usłyszał zarzut
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 67-letniego mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Do zatrzymania mężczyzny doszło w ubiegłym tygodniu około godziny 18 w miejscowości Klucze. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Chrysler. W samochodzie 67-latka policjanci znaleźli ponad 2 kilogramy marihuany i blisko 6 gram amfetaminy. Mężczyzna został doprowadzony do olkuskiej komendy i umieszczony w policyjnym areszcie. 22 czerwca został przesłuchany i śledczy przedstawili mu zarzut z art. 62 ust. 2 ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu zastosował policyjny dozór i poręcznie majątkowe. Za powyższe przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zadroże. Zdarzenie drogowe
Dużo szczęścia miał kierowca Fiata, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w bariery ochronne. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zasnął w trakcie jazdy. Do zdarzenia drogowego doszło 28 czerwca po godzinie 12.00. Kierujący pojazdem marki Fiat Punto, jadąc drogą wojewódzką 794 w kierunku miejscowości Wolbrom, zasnął za kierownicą i na wysokości jednej z posesji w miejscowości Zadroże zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy marki Mercedes, po czym uderzył w bariery ochronne. Z kolei kierowca Mercedesa po zderzeniu, zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w betonowe ogrodzenie. Pogotowie ratunkowe zabrało kierowcę fiata do Nowego Szpitala w Olkuszu z podejrzeniem złamania nóg. Kierowca ciężarówki nie doznał poważniejszych obrażeń.

Olkusz. Skradziono plecak
28 czerwca na ulicy Francesco Nullo w Olkuszu skradziono plecak. Złodziej wykorzystał nieuwagę, mężczyzny i skradł leżący na ławce plecak. Mieszkaniec Olkusza stracił m.in. pieniądze, paszport oraz telefon komórkowy na łączną sumę 6000 zł. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wolbrom. Nietrzeźwy kierowca jednośladu
30 czerwca około godziny 9:40 w Wolbromiu na ulicy Domy kolejowe, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Olkusza, zatrzymali do kontroli 43-letniego mężczyznę, który jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości i kierował motorowerem. Ponadto mężczyzna nie dostosował się do orzeczonego przez olkuski sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia. Za niestosowanie się do wyroku sądu nawet do 5 lat. Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających w Naszym Powiecie

Powiat. Kontrole miejsc wakacyjnego wypoczynku
Policjanci wspólnie z Sanepidem kontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu olkuskiego. Funkcjonariusze i pracownicy sanepidu zwracają uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci oraz warunki w jakich przebywają. Kontrole odbywają się cyklicznie, aż do końca wakacji. Jak dotąd kontrolujące służby nie miały żadnych zastrzeżeń do organizatorów takich pobytów. Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wraz z dzielnicowymi od początku wakacji wspólnie z olkuskim Sanepidem kontrolują miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Odwiedzili już Dworek Jurajski i Hostel Jurajski w Domaniewicach, a także Placówkę na ulicy Legionów Polskich 3 w Olkuszu, gdzie przeprowadzili pogadanki z uczestnikami letniego wypoczynku. Mundurowi wspólnie z pracownikami Sanepidu sprawdzają, czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne i czy przebywają w odpowiednich warunkach. Sprawdzany jest stan bezpieczeństwa, warunki sanitarno – higieniczne i właściwie sprawowana opieka nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodki były kontrolowane także pod kątem czystości i odpowiedniego wyposażenia. Kontrole przebiegły bez uwag. W ramach działań Kręci mnie Bezpieczeństwa podczas wakacji młodzież po raz kolejny przypomniała sobie podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą, o zasadach zachowania się na plaży – właściwym ubiorze, szczególnie w upalne dni, zasadności picia dużych ilości wody oraz o zagrożeniach związanych z przegrzaniem słonecznym. Zwrócono też dzieciom uwagę na zachowanie asertywności podczas kontaktu z osobą obcą. Dzieci na zakończenie spotkań zadawały mnóstwo pytań na, które prelegenci udzielali odpowiedzi.

KOMUNIKATY:

– Olkuska policja poszukuje świadków potracenia pieszego na Al. 1000-lecia w Olkuszu
Do zdarzenia doszło 20 maja 2018 roku, około godz. 10:00 w Olkuszu na przejściu dla pieszych przy Al. 1000-lecia, przechodzący przez przejście w kierunku szpitala mężczyzna, został potrącony przez biały samochód jadący od strony 29 listopada. Najprawdopodobniej kierowcą tego pojazdu była kobieta, która oddaliła się z miejsca zdarzenia. Osoby, które mają informacje w tej sprawie, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478-236 lub 997. Olkuska Policja prosi o kontakt świadków wypadku w Kwaśniowie Dolnym

– Funkcjonariusze z Olkuskiej Komendy poszukują świadków wypadku do którego doszło w sobotę tj. 23 czerwca 2018 roku po godzinie 13.00. Tego dnia kierujący samochodem osobowym marki Saab, jadąc z Kwaśniowa Dolnego w kierunku drogi wojewódzkiej 791, uderzył w drzewo. Osoby, które posiadają informacje w sprawie wypadku, proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478-271 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
4 lat temu

Ilu rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przejściach dla pieszych zostało przynajmniej pouczonych? Czyżby znowu/ zero bo akcji nabijania kasy dla budżetu nie ma?

...
...
4 lat temu

„Pogotowie ratunkowe zabrało kierowcę fiata do Nowego Szpitala w Olkuszu z podejrzeniem złamania nóg.”
Proponuję, żeby dla dobra ogółu ten szpital ktoś przejął i zmienił jego nazwę i logo, bo on już taki nowy nie jest i nie cieszy się ostatnio zbyt dobrym uznaniem.