drzewka jesień 2017 3

W ciągu zaledwie kilku godzin na terenie olkuskiego Zarządu Drogowego rozdano 3500 sadzonek różnych odmian jabłoni oraz wiśni. We wtorek odbyła się druga, jesienna edycja programu „Posadź swoje drzewo”, zainicjowana przez starostę Pawła Piasnego.

Podobnie jak podczas pierwszej, wiosennej akcji i tym razem sadzonek nie wystarczyło dla wszystkich chętnych. Zmieniono nieco zasady, rezygnując z wcześniejszych zapisów zainteresowanych osób oraz zwiększając możliwą do odebrania liczbę drzewek przez jednego mieszkańca do pięciu sztuk.

 drzewka jesień 2017 4

– Zgodnie z wcześniej składanymi deklaracjami akcja „Posadź swoje drzewo” będzie kontynuowana rokrocznie, do czasu, do kiedy będzie cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców. Już teraz informuję, że na przyszły rok mamy wstępnie zarezerwowane 5000 sztuk drzewek! Jeszcze raz dziękuję za Waszą aktywność. Nie zapomnijcie posadzić drzewek i zabezpieczyć ich przed zającami i sarnami – mówi starosta Paweł Piasny.
O dokładnym terminie kolejnej edycji będziemy informować na naszych łamach.

fot. fb/pawelpiasny

drzewka jesień 2017 2

 drzewka jesień 2017 1

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
akcjadesperacja
akcjadesperacja
6 lat temu

Desperacka to próba ratowania swego nadszarpniętego wizerunku.
I tak Kluczy ludzie już nie zapomną!

Benio Zimny Dół
Benio Zimny Dół
6 lat temu

[quote name=”ABW”]Starosta niech się zajmie poważną pracą buduje drogi powiatowe i niech wydaje trafne decyzje jak np.śmieci w Kluczach i płaci za błędne decyzje 940.000.00 zł.a nie drzewkami i jeżykami.Dość rządów pana Piasnego .[/quote]
Starosta i rada/radni z demobilu zajmują się tym co sami potrzebują.

ABW
ABW
6 lat temu

Starosta niech się zajmie poważną pracą buduje drogi powiatowe i niech wydaje trafne decyzje jak np.śmieci w Kluczach i płaci za błędne decyzje 940.000.00 zł.a nie drzewkami i jeżykami.Dość rządów pana Piasnego .

greenpeace
greenpeace
6 lat temu

Starosta drzewka rozdaje, a w centrum Wolbromia drzewa wycinają!

cebulorz
cebulorz
6 lat temu

[quote name=”theon”][quote name=”alergik”]Fajna akcja, starosta pomyślał o sadach teraz burmistrz powinien pomyśleć o parkach i ogrodach i zagospodarować zieleńcami teren wokół szpitala.[/quote]
Stary, skupuj ziemię i zakładaj zieleńce ![/quote]
skupuj śmieci nie drzewka tam jest większa kasa

Docielkiwy
Docielkiwy
6 lat temu

Proszę o informację
czy obdarowani drzewkami
odprowadzili podatek od darowizny?

zwykły obiektywny cz
zwykły obiektywny cz
6 lat temu

Co by Wam buraki za darmo dać zawsze Wam jest żle.Powinniście się cieszyć,że macie coś od św. MIKOŁAJA a poza tym jak coś Starostwo kupi i za darmo rozda mieszkańcom to znaczy,że mniej będą mieć w kieszeniach.

theon
theon
6 lat temu

[quote name=”alergik”]Fajna akcja, starosta pomyślał o sadach teraz burmistrz powinien pomyśleć o parkach i ogrodach i zagospodarować zieleńcami teren wokół szpitala.[/quote]
Stary, skupuj ziemię i zakładaj zieleńce !

alergik
alergik
6 lat temu

Fajna akcja, starosta pomyślał o sadach teraz burmistrz powinien pomyśleć o parkach i ogrodach i zagospodarować zieleńcami teren wokół szpitala.

Mam liczydło
Mam liczydło
6 lat temu

[quote name=”sohappy”]Kochamy Pana Starostę za tę inicjatywę. Nareszcie ktoś kto wie, na co wydawać nasze podatki. Bo i po co tam jakieś powiatowe drogi, remonty szkół, chodniki, parkingi. Ważne, że można porozdawać drzewka za darmochę. My to w Olkuszu mamy szczęście – ślizgawka, ule, drzewka. Żyć nie umierać.[/quote]
A przecież ktoś tu był przeciwko 500+ … bo się rozdaje. A teraz….
Kampanię czas zacząć.

sohappy
sohappy
6 lat temu

Kochamy Pana Starostę za tę inicjatywę. Nareszcie ktoś kto wie, na co wydawać nasze podatki. Bo i po co tam jakieś powiatowe drogi, remonty szkół, chodniki, parkingi. Ważne, że można porozdawać drzewka za darmochę. My to w Olkuszu mamy szczęście – ślizgawka, ule, drzewka. Żyć nie umierać.

theon
theon
6 lat temu

O ile się orientuję to na terenie powiatu stara się funkcjonować kilkanaście podmiotów zajmujących się sadownictwem, w tym sprzedażą drzewek owocowych także. I tak myślę że jako ofiary kampanii Pana Starosty powinni o pozwie zbiorowym pomyśleć 🙂

P X T
P X T
6 lat temu

Brawo dla p. Pawła za konsekwentne uprawianie tej inicjatywy. Ale gdy będziecie je sadzić uważajcie na Taurona, nie mają litości i rżną aby tylko jakiś listek nie musnął instalacji. Zdarzało się, że „przy okazji” rżnęli drzewa, które w żaden sposób nie kolidowały z instalacją, wystarczyło, że były w pobliżu i nie ważne, że podczas całego życia nie miały szans sięgnąć wysokości linek.
Na początku roku wycięto cały las sosnowy w pobliżu firmy Antrans, po dosłownie kilku dniach nawałnica pozrywała dachy z garaży firmy i zerwanymi elementami powybijała szyby w samochodach na parkingu. Gdyby las był nietknięty stanowiłby naturalną zaporę dla wiatru i nic by się nie stało.
Również w tym roku w Kamiennej Górze osunęła się skarpa i uszkodziła budynki. Przyczyną tego była wycinka drzew ze skarpy w marcu ubiegłego roku. A pan szyszko z piekła nie wyjdzie za te swoje decyzje, przez jego kretyństwo znikło wiele drzew z rąk bezmyśłnych durni, którzy wykorzystali okazję, jaką im posunął.

Mam liczydło
Mam liczydło
6 lat temu

[quote name=”Młody”]3500 drzewek po 5 szt wychodzi 700 obdarowanych. Jeden załatwiony na minutę to wychodzi prawie 12 godzin czyli tyle ile planowano we wcześniejszych zapowiedziach. Co się wiec wydarzyło że o 10 godzinie, po dwóch godzinach wydawania drzewek już nie było ?[/quote]
Podpowiem: policz ile drzewek ma pani z dzieckiem… Przypomina to trochę czasy kupowania kawy w latach 80-tych: to dziecko też chciało kupić kawę … :D.

Młody
Młody
6 lat temu

3500 drzewek po 5 szt wychodzi 700 obdarowanych. Jeden załatwiony na minutę to wychodzi prawie 12 godzin czyli tyle ile planowano we wcześniejszych zapowiedziach. Co się wiec wydarzyło że o 10 godzinie, po dwóch godzinach wydawania drzewek już nie było ?