freestyle baner

Warto wybrać się w piątek i sobotę (17-18 listopada) do olkuskiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, gdzie będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Freestyle Football 2017.

 

Dla zawodników tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu jest to najważniejsza impreza w roku, w trakcie, której powalczą o miano najlepszego freestylera w Polsce. Już po raz drugi miastem partnerskim Mistrzostw Polski jest Olkusz.

Udział w Mistrzostwach Polski zapowiedziała czołówka zawodników. Oprócz wyłonienia najlepszego freestylera w tym roku, zawodnicy powalczą również o punkty do światowego rankingu freestylerów. Zawody potrwają dwa dni, a swoje rozgrywki będą mieli osobno panowie, panie i młodzież do 18 roku życia (U18). W piątek 17 listopada o godz. 16:30 rozpoczną się eliminacje, a początek zmagań finałowych zaplanowano na sobotę 18 listopada na godz. 16. Tytułu najlepszego zawodnika w Polsce będzie bronił Szymon Skalski, pochodzący z Zarzecza (gmina Wolbrom). Warto dodać, że pierwszy tytuł mistrzowski zdobył dokładnie dziesięć lat temu podczas zawodów w Zawierciu.

Freestyle football to licząca zaledwie kilkanaście lat dyscyplina sportu polegająca na podbijaniu piłki i robieniu nią trików za pomocą wszystkich części ciała, niezależnie od tego, w jakiej pozycji znajduje się zawodnik. Warto dodać, że polscy freestylerzy stanowią światową czołówkę tej dyscypliny sportu. Z finałów Mistrzostw Świata Freestyle Football 2011 w Pradze nasi zawodnicy przywieźli złoty i srebrny medal, podobnie jak z Mistrzostw Europy w Budapeszcie w 2013 roku.

Organizatorem Mistrzostw Polski Freestyle Football 2017 w Olkuszu jest miasto Olkusz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Polska Federacja Football Freestyle. To nie pierwszy przykład współpracy władz miasta, MOSiR Olkusz i PFFA. W latach 2009-2011 w olkuskiej hali sportowej był organizowany turniej Freestyle Football, którego stawką było zdobycie Pucharu Polski.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze