Podczas podróży pamiętajmy  zawsze o  zasadach ruchu drogowego. Nie  za wszystko można winić pogodę, gdyż większość zdarzeń drogowych odbywa się przy dobrych warunkach atmosferycznych i pięknym słońcu. Należy jednak pamiętać, że po pięknym słońcu może przyjść deszcz, który nie sprzyja prawidłowemu postrzeganiu sytuacji na drodze.

W ubiegły piątek po godzinie 21:00 w Trzyciążu 37 – letni kierujący audi jadąc drogą wojewódzką 794 w kierunku Krakowa w miejscowości Trzyciąż  nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem vw bora kierowanym przez 23-letniego mężczyznę. Po zderzeniu kierujący samochodem bora i dwie pasażerki zostali przewiezieni  do szpitala w Olkuszu, trzecia pasażerka tego pojazdu z ogólnymi potłuczeniami i kłopotami z pamięcią została przewieziona do szpitala im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli  trzeźwi. Teraz policja będzie wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje – pogoda za oknem może wpłynąć na nasze samopoczucie i koncentrację. Dlatego zwiększmy ostrożność, zwolnijmy i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o