Artykuł sponsorowany

Drewno jest jednym z materiałów używanych od lat do tworzenia elementów do dekoracji wnętrz. Można przy jego pomocy stworzyć również wspaniałe dekoracje okienne. Chodzi tutaj głównie o osłony przeciwsłoneczne.

Dawniej bardzo popularne były zewnętrzne okiennice. Dzisiaj przy oknach nie montuje się raczej tego typu osłon słonecznych. Jednak możesz cieszyć się pięknem drewnianych dekoracji okiennych. Wystarczy, że wybierzesz żaluzje z drewnianymi lamelami.

Żaluzje drewniane – kwintesencja ponadczasowej elegancji

Jednym z powodów, dla których warto wybrać żaluzje drewniane, jest ich ponadczasowa elegancja. Możesz je bez problemu dobrać zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji. W przypadku wnętrz inspirowanych takimi stylami jak prowansalski czy śródziemnomorski wybierz żaluzje z białymi lamelami. Natomiast do pomieszczeń nawiązujących do stylu rustykalnego czy skandynawskiego, najlepiej wybrać takie żaluzje, które będą w naturalnych odcieniach drewna – od jasnych po ciemne brązy. Również nowoczesne aranżacje doskonale wyglądają uzupełnione o drewniane żaluzje. Więcej na temat wykorzystania żaluzji z drewnianymi lamelami do wystroju nowoczesnych wnętrz przeczytasz w artykule: Żaluzje drewniane – idealne do nowoczesnych aranżacji. Natomiast, jeżeli interesuje Cię pełna dostępna kolorystyka lameli, możesz zajrzeć na stronę producenta tego typu żaluzji – np. firmy Karnix.

Poznaj największe zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane to nie tylko doskonały element dekoracyjny do wnętrz. Mają one o wiele więcej zalet. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o ich praktycznym zastosowaniu. Chronią one doskonale pomieszczania, w których są zamontowane przed nadmiernym nasłonecznieniem. Z uwagi na to, że drewno ma dobre właściwości termoizolacyjne, żaluzje tego rodzaju chronią dobrze również pomieszczenia przed przegrzewaniem się. Dlatego chętnie są one wybierane do różnego rodzaju pomieszczeń, które położone są od strony południowej, gdzie zazwyczaj najdłużej i najmocniej świeci słońce.

Warto tutaj wspomnieć również o tym, że żaluzje można dobrać do własnych potrzeb. Możesz zdecydować między innymi o szerokości lameli – 50 lub 25 mm oraz o wyglądzie drabinki, która je łączy.

Markowym producentem żaluzji drewnianych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Sprawdź, dlaczego jeszcze warto postawić na drewniane żaluzje przy aranżowaniu wnętrz

Popularność drewnianych żaluzji wynika przede wszystkim z tego, że wyróżniają się one wysoką estetyką i funkcjonalnością. Jednak to nie wszystko. Producenci dają możliwość różnych sposobów montażu. Dzięki czemu żaluzje tego rodzaju można zamontować niemalże przy każdym oknie. Możesz tutaj zdecydować się na bezinwazyjny montaż. Jeżeli ten nie będzie możliwy, możesz zdecydować się na montaż na ścianie lub suficie.

Kolejną rzeczą, która wpływa na popularność nowoczesnych żaluzji drewnianych, jest fakt, że można nimi sterować na kilka sposobów. Tradycyjny sposób bazuje na wykorzystaniu sznurka do zaciągania oraz zamykania żaluzji. Oprócz tego możesz też zdecydować się na sterowanie przy pomocy pilota radiowego lub aplikacji wgrywanej na urządzenie mobilne.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze