Klucze

Od połowy lipca w Kluczach trwała zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych psów i kotów z Ukrainy. Akcję zorganizował Komitet Społeczny ,,Pomagamy” w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Klucz.

Trudna sytuacja za wschodnią granicą – także dla zwierząt, które często straciły właścicieli i stały się bezdomne – skłoniła społeczników z Klucz do zainicjowania takiej zbiórki. Zainteresowani wsparciem czworonogów przynosili głównie karmę, ale także miski, smycze, obroże i inne potrzebne akcesoria. Teraz nadszedł czas na podsumowanie zbiórki. Zebrane dary zostaną na terenie Ukrainy rozdysponowane według potrzeb.

– Podczas pełnionych dyżurów można było przekazywać potrzebne produkty, których finalna waga wyniosła 420 kg. Biorąc pod uwagę wzrastające ceny żywności, również tej dla zwierząt oraz wysokie koszty codziennego życia można uznać, iż zbiórka okazała się udaną inicjatywą wspartą przez niezawodne społeczeństwo, wrażliwe na los cierpiących zwierząt. Należą się słowa wielkiego podziękowania i uznania skierowane do wszystkich osób, które zasiliły zbiórkę pomagając w ten sposób bezbronnym czworonogom. Zebrana sucha i mokra karma zostanie przekazana organizacji w Ukrainie, a następnie rozdystrybuowana według lokalnych potrzeb. Dziękujemy koordynatorce akcji pani Monice Stach z OSP Klucze za zorganizowanie i kierowanie punktem w kluczewskiej strażnicy oraz Panu Markowi Mocnemu i jego fundacji za przygotowanie transportu i niezbędnych procedur do przekazania darowizny na teren Ukrainy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom o wielkim i dobrym sercu! – mówią Sebastian Sierka i Kinga Sierka z Komitetu Społecznego „Pomagamy”.

To już trzecia tego typu zbiórka. W minionych dwóch latach zorganizowano dwie akcje dla psów i kotów ze schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Łącznie zebrano wówczas prawie 1200 kg karmy oraz wiele akcesoriów dla zwierząt. 

fot. Komitet Społeczny „Pomagamy”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Rozumiem, że w zamian otrzymamy węgiel który tam wyeksportowaliśmy?