wykrzyknik

W najbliższy poniedziałek 16 lutego od godz. 8.45 przez ok. 1,5 godziny na ul. Krakowskiej od okolic parku miejskiego do Rynkuwystąpią utrudnienia związane z zajęciem pasa drogowego przez wiernych uczestniczących w powitaniu peregrynujących po Polsce z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży Krzyża i Ikony Matki Bożej. Uczestnicy powitania będą gromadzić się w parku miejskim przed godz. 9, po czym ul. Krakowską ruszy w stronę kościoła procesja wiernych uczestniczących w Drodze Krzyżowej.

 

Uczestnicy powitania proszeni będą o zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ poniedziałek jest normalnym dniem pracy i ruch na drodze w obu kierunkach będzie prowadzony wahadłowo jedną stroną jezdni. Modlitewne spotkanie rozpocznie się na terenie parku miejskiego, gdzie przez wjazd od strony ul. Konopnickiej przyjedzie samochód-kaplica przewożący religijne symbole. Pierwsze stacje zaplanowanej na ten czas Drogi Krzyżowej zostaną odprawione na terenie parku, kolejne na ul. Krakowskiej i na Rynku. Wydarzenie będzie zabezpieczane przez służby porządkowe i dla zachowania bezpieczeństwa prosimy o stosowanie się do ich poleceń.

PROGRAM PERGRYNACJI KRZYŻA i IKONY Matki BOŻEJ DEKANATU ŚWIĘTEJ KATARZYNY W WOLBROMIU – 16.02.2015
Godz. 9.00 – Powitanie Krzyża i Ikony Matki Bożej w parku miejskim – Ks. Proboszcz z parafii Św. Katarzyny.
Po powitaniu procesja z Krzyżem i Ikoną ulicą Krakowską do kościoła.
Podczas procesji zostanie odprawiona Droga Krzyżowa – prowadzi Ks. Proboszcz z Jeżówki. Rozważania – przedstawiciele parafii dekanatu.
Godz. 10.15 – Rynek: powitanie przez P. Burmistrza M i G Wolbrom
Godz. 10.30 – Przybycie procesji do kościoła – powitanie Ks. Proboszcz i parafia Bydlin.
Godz. 11.00 – Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym – Ks. Proboszcz z Dłużca.
Godz. 12.00 – Msza święta o Krzyżu Świętym w intencji młodzieży oraz o dobre przygotowanie i duchowe owoce Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – przewodniczy Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.
Na zakończenie Mszy św. poświęcenie krzyży, które pozostaną pamiątką peregrynacji.
Godz.13.00 – 15.00 – Możliwość osobistego czuwania i modlitwy dla parafii dekanatu.
Godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadzi Ks. Proboszcz z Kąpiel Wielkich i Siostry Karmelitanki.
Godz. 15.30 – Różaniec (część radosna) – Prowadzi Ks. Proboszcz ze Szreniawy. Na zakończenie nabożeństwa poświęcenie różańców.
Godz. 16.00 – pożegnanie Krzyża i Ikony – Ks. Proboszcz i parafia Poręba Dzierżna

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze