Olkusz

W dniu 18.10.2022 r. olkuscy policjanci odwiedzili młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu. Podczas spotkania mundurowi opowiadali o swoim zawodzie i rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, policjant Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantka zajmująca się profilaktyką gościli dzisiaj w Zespole Szkół Specjalnych w Olkuszu.  Podczas wizyty mundurowi opowiedzieli o swoim zawodzie i zaprezentowali uczniom podstawowe elementy wyposażenia funkcjonariusza do służby oraz wyposażenia policjanta ruchu drogowego. Kolejną część spotkania mundurowi poświęcili tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo pieszego oraz na prawidłowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych. Podczas spotkania policjanci zachęcali młodzież do korzystania z odblasków. Apelowali, że w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drodze zmieniają się warunki, dzieci korzystały z odblasków, nie tylko po zmroku, ale też w ciągu dnia.

Spotkania  policjantów z młodzieżą mają nie tylko wartość dydaktyczną, lecz także wychowawczą  w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Opowiadali też jak na miesięcznicach pilnują schodów do nikąd i Balbiny oraz jego świty?