Olkusz

Olkuscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył sobie kartę bankomatową i przy jej użyciu dokonał kilku transakcji. 48-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej usłyszał już zarzuty w tej sprawie i przyznał się do ich popełnienia.

Do zdarzenia doszło na 1 lutego br. w Olkuszu. 48-letni mężczyzna znalazł na jednej z olkuskich ulic kartę bankomatową i zamiast zwrócić zgubę, postanowił ją sobie przywłaszczyć.  Tego samego dnia przy użyciu karty bankomatowej pięciokrotnie dokonał transakcji na kwoty poniżej 50 złotych w różnych sklepach na ternie Olkusza. Usiłował dokonać kolejnej transakcji, ale  właściciel zdążył zablokować kartę w banku.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci olkuskiej komendy w wyniku działań operacyjnych ustalili sprawcę tego przestępstwa. Był nim 48-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. 48-latek został zatrzymany na terenie Olkusza. Usłyszał już zarzuty i złożył wyjaśnienia. Za przywłaszczenie znalezionej karty, a także kradzieże z włamaniami na konto bankowe odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze