Wolborom

W sobotę (4.03. br.) w Gołaczewach policjanci dwukrotnie interweniowali wobec nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał blisko  4 promile alkoholu w organizmie.  Spowodował  kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.

Do zdarzenia doszło w sobotę tj. 04.03 br. na parkingu przy jednym ze sklepów w Gołaczewach w gminie Wolbrom.  44-letni kierowca opla wjechał w zaparkowanego renaulta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta, która była tego świadkiem, natychmiast powiadomiła o sytuacji policjantów. Mundurowi niezwłocznie udali się w teren w poszukiwaniu nietrzeźwego kierowcy. Po kilkunastu minutach policjanci zauważyli poszukiwany samochód i  zatrzymali go na ulicy Olkuskiej  w Wolbromiu. Przeprowadzone przez policjantów badanie kierowcy  wykazało, że mężczyzna ma prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto 44-latek nie miał  uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz 44-latek odpowie karnie za swoje czyny. Grozi mu 2 lata odsiadki i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Do podobnego  zdarzenia doszło tego samego dnia w godzinach wieczorowych również  w Gołaczewach. Kierowca forda podczas wyprzedzania renault,  uderzył w ten samochód, który następnie wpadł do rowu.  Jak się okazało, kierowca forda był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 31-letni Białorusin   został zatrzymany. Ranny w tym zdarzeniu został kierowca  renault, którego przewieziono do szpitala w Olkuszu z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Na szczęście obrażenia mężczyzny nie były poważne i nie wymagał on dalszej hospitalizacji.

Policjanci przedstawili  zatrzymanemu  zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji. Wczoraj sąd, w trakcie rozprawy przeprowadzanej w trybie przyspieszonym, wydał wobec obcokrajowca wyrok  zakazujący mu  prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 5 lat oraz zasądził grzywnę i świadczenie pieniężne w wysokości 13 tysięcy zł.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach! Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze