Olkusz, Wolbrom

Radny Rady Miejskiej w Olkuszu Piotr Grabarczyk złożył petycję w sprawie zwiększenia liczby połączeń kolejowych na trasie Wolbrom – Olkusz – Kraków: ostatnie korekty rozkładu usprawniły co prawda ten przejazd, jednak niewystarczająco, w skutek czego pojawiają się liczne zapytania oraz prośby ze strony zainteresowanych.

Jak podkreśla radny Grabarczyk, mieszkańcy coraz częściej chcą wybierać transport publiczny jako szybszą, wygodniejszą oraz bardziej ekologiczną alternatywę wobec podróży samochodem. Jak wiadomo, codziennie wielu mieszkańców powiatu olkuskiego dojeżdża do Krakowa w celach zawodowych czy edukacyjnych, jednak w godzinach szczytu pociągi bywają przepełnione, co znacznie obniża komfort jazdy. W konsekwencji, wiele osób nadal zmuszonych jest do korzystania ze samochodów.

Najważniejsze punkty opisywanej petycji to zwiększenie liczby kursów oraz wprowadzenie większej liczby bezpośrednich połączeń: mieszkańcy liczą bowiem na realne zmiany, które pozwolą dojść do porozumienia, tak aby podróż do stolicy naszego województwa stała się jeszcze bardziej komfortowa oraz dostępna.

Redakcja

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze