bal2

Karnawał to czas radości i zabawy, zatem w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć tej imprezy. Tak też 10 stycznia 2013 roku odbył się w „Ósemce” Wielki Bal Karnawałowy. Aby tradycji stało się zadość, przedszkolaki przybyły w pięknych bajkowych strojach. W tym dniu nie było Grzesiów, Karolinek, Kacperków, Julek. W ich miejsce pojawili się: Księżniczki, Królewny, Cyganeczki, Wróżki, Motylki, Królewicze, Strażacy, Kosmonauci, Policjanci, Batmani, Spidermeni i inni przebierańcy. Uroczyste fanfary obwieściły rozpoczęcie balu.

Jola Pończoszanka,występująca w roli wodzireja, zaprosiła przedszkolaków w podróż dookoła świata. Odjazd z peronu w Olkuszu nastąpił tuż po godzinie 9.30. Przy dźwiękach różnorodnej muzyki dzieci odwiedzały ciekawe kraje, bawiły się, tańczyły i wykonywały rytmiczne zadania. Pierwsza stacja miała miejsce w dalekiej Korei, gdzie nie mogło zabraknąć utworu „Gangnam style”. Z Dalekiego Wschodu dzieci przybyły do gorącej Portugali, która powitała ich utworem „Nosa, nosa”. Rzut kamieniem od Portugali znajduje się Francja, oczekująca na podróżników z „Kaczuszkami”. I znowu daleka podróż aż do Rosji z jej „Kanikułami”. Pod koniec zabawy dotarliśmy do upragnionej stacji – Polski i wówczas dzieci dedykowały utwór „Ona tańczy dla mnie” swoim paniom.

 

Taka podróż przysporzyła wiele radości przedszkolakom, a to było głównym celem naszego  balu. Od samego początku wśród uczestników balu panowała miła   i wesoła atmosfera. Przebieg balu urozmaiciły konkursy, w których dzieci bardzo chętnie brały udział. Były to przeróżne konkursy z balonami, konkursy tańca, oczywiście przy muzyce łatwej lekkiej i przyjemnej. Hitem balu i utworem, który podbił serca dzieci był taniec „Chocolate”, odtańczony we wspólnym układzie. Czas płynął szybko, a śmiechom i tańcom nie było końca. Trudno było zakończyć tak wspaniałą zabawę i pogodzić się z faktem, że kolejna odbędzie się dopiero za rok. Zatem zapraszamy na kolejny bal już za dwanaście miesięcy.

bal 1

bal 3

bal

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze