walentynki

14 luty, choć chłodem wieje, wielką miłością serca rozgrzeje. Tak, tak rozgościło się u nas to zamorskie święto szybko i sprawnie. Naprawdę warto świętować z przedszkolakami walentynki. Bo to doskonała okazja, by sprawić komuś radość i nauczyć dziecko kilku ważnych rzeczy. To nieprawda, że walentynki są zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych. Walentynki mogą stać się okazją do okazywania zarówno miłości, jak i przyjaźni, wdzięczności, czyli wszystkich miłych uczuć. Kiedy maluch dostaje dowody sympatii, dowiaduje się, że jest dostrzegany nie tylko przez rodziców, ale również kolegów, przyjaciół. To sprawia, że nabiera pewności siebie (jeżeli ktoś mnie polubił, to znaczy, że jestem fajny, coś potrafię). 14 luty 2013 roku był w naszym przedszkolu obchodzony pod hasłem przyjaźni, radości i wzajemnej życzliwości.

Sale przedszkolne były przystrojone w rozmaite serduszka i balony. W całym przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci ze wszystkich grup wspólnie ze swoimi paniami świętowały Walentynki.

Nasza przedszkolna Walentynka, pani Edyta Woskowicz przygotowała dla przedszkolaków kosz wspaniałych zabaw przy muzyce, konkursów, inscenizacji, prezentacji multimedialnych. Dzieci rozpoznawały i nazywały różne emocje na buźkach przedstawionych w prezentacji, wsłuchiwały się w bicie swoich serduszek (po wspólnym tańcu przy piosence „Serduszko puka w rytmie cha cha), oglądały prezentację „Psia miłość”, poznały finał miłości żaby do ogórka kiszonego (inscenizacja), pracowały języczkami podczas słuchania bajki logopedycznej „Jak Pan Język urządzał bal Walentynowy”. Nie mogło zabraknąć tańców integracyjnych przy piosenkach: „Taniec – przytulaniec”, „Ja Cię pocałuję”, „Nie chcę Cię” i innych. W konkursie opartym na motywie z bajki o Kopciuszku (przebieranie maku) wzięły udział dwa zespoły złożone z dzieci i nauczycielek. Drużyny wybierały z pojemników czerwone klocki. Chociaż paniom pot spływał z czoła podczas pracy zwycięstwo przypadło w udziale naszym milusińskim. Dzieci poznały tradycję Walentynek, a wspólna wesoła zabawa sprawiła, że na ich twarzach gościł nieustanny uśmiech. Każdy z uczestników zabawy dostał piękne kolorowe serce – Walentynkę oraz mały, słodki upominek – oczywiście lizak w postaci serduszka.

Mam serduszko, wielkie serce,
spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię,
Rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję,
A czerwone dziś serduszko,
Wszystkim podaruję.

walentynki 3

walentynki 2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze