drogowe remonty

Wojewoda Małopolski ogłosił Wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019, zwanego potocznie „adamczykówkami”. Na liście ocenionych pozytywnie wniosków są trzy, złożone przez gminy z naszego terenu oraz jeden – przygotowany przez Powiat Olkuski.

Na dobrej, 9 pozycji listy wniosków gminnych uplasował się projekt Gminy Bukowno, która chce przebudować 1273 m odcinek obwodnicy – drogi gminnej K120095. Wnioskowana kwota dofinansowania to 1 764 398 zł, a całość inwestycji oszacowano na 3 528 796,85 zł.

Na miejscu 15 listy znajduje się wniosek Gminy Olkusz, zamierzającej przebudować ul. Głowackiego w Olkuszu na odcinku od skrzyżowania z ul Długą do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą. Całkowity koszt modernizacji oszacowano wstępnie na kwotę 2456991,87, z czego 1 222 653 zł ma pochodzić z dofinansowania z budżetu państwa.

Na dalekim, 34 miejscu listy znalazł się projekt Gminy Wolbrom, która chciałaby przebudować dwie, liczące w sumie blisko 1300 m ulice: Fabryczną oraz Sportową w Wolbromiu. Wolbrom wnioskował o dofinansowanie w wysokości 2628 787 zł, a całkowity koszt modernizacji dróg oszacowano na 5 257 525,17 zł.

Pozytywnie oceniono także jeden z wniosków Powiatu Olkuskiego – szanse na dofinansowanie ma projekt „Przebudowa dróg powiatowych na terenie gminy Bolesław DP1068K”. Plan przewiduje, że całość zadania będzie kosztowała wstępnie 6687 039,06 zł, a wnioskowana kwota dofinansowania to 3 mln zł.

Według harmonogramu przewidzianego dla tego postępowania naborowego – do 20 listopada wnioskodawcy mają czas wniesienie ewentualnych zastrzeżeń do Wstępnej listy rankingowej wniosków, ale jedynie w zakresie oceny merytorycznej. Do 30 listopada natomiast – wojewoda ma czas na ogłoszenie ostatecznych list rankingowych, do 20 grudnia zatwierdza je minister właściwy do spraw transportu, a do 31 grudnia – lista zakwalifikowanych ostatecznie do dofinansowania wniosków będzie ogłoszona przez wojewodę.

 

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
2 Autorzy komentarzy
Tomek.Wtheon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek.W
Tomek.W

[quote name=”theon”],, Na dalekim, 34 miejscu listy znalazł się projekt Gminy Wolbrom, :” – a burmistrz pisze że rewelacja, dziękuje wojewodzie i komu tam jeszcze trzeba :)[/quote]Rewelacja to może będzie jak starczy kasy. Nie wiem jaka jest pula kasy na to, ale może starczy.Coś Gmina ma pecha do projektów za większą kasę.1.Rewitalizacja ZS Pod Lasem2.Zagospodarowanie zalewuTo listy rezerwowe. Zabrakło punktów.Nie wiem od czego to zależy, że jeden projekt zostanie oceniony lepiej a drugi gorzej. Przecież nie zależy to od sympatii dla danej Gminy. jakie sa te kryteria oceny. Chyba gdzieś popełnia się mały błąd. Może powinien te wnioski pisać ktoś… Czytaj więcej »

theon
theon

,, Na dalekim, 34 miejscu listy znalazł się projekt Gminy Wolbrom, :” – a burmistrz pisze że rewelacja, dziękuje wojewodzie i komu tam jeszcze trzeba 🙂