droga PodlesiceII

Wolbromscy urzędnicy zakończyli ogłoszone 2 lutego br. postępowanie przetargowe na remont dwóch, czekających od lat na naprawę dróg na terenie sołectw Podlesice II i Domaniewice. Środki na remonty zostaną wygospodarowane z budżetu gminy Wolbrom, bez żadnej dotacji z zewnątrz.

Przejętą dwa lata temu od powiatu, bardzo mocno zdegradowaną drogę 120699K w Podlesicach II będzie naprawiało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „MYSZKÓW” Sp. z o.o. Wybrana z 9 propozycji oferta złożona do przetargu przez wybranego oferenta opiewa na 795.422,46 zł brutto. W ramach planowanych prac w Podlesicach II firma dokona pomiarów i zrealizuje wszystkie konieczne prace przygotowawcze oraz rozbiórkowe starej nawierzchni. Następnie dokona obustronnych poszerzeń jezdni i wzmocni istniejącą podbudowę warstwą betonu asfaltowego, na której zostanie ułożona warstwa wiążąca i warstwa ścieralna na długości ok. 2110 mb. Na koniec zostaną utwardzone pobocza i zjazdy oraz wykonane prace porządkowe. Na realizację zadania firma dostała czas 100 dni od podpisania umowy.

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie drugiego zadania – modernizację drogi gminnej 120686K Złożeniec – Domaniewice złożyła firma TRANZIT Sp. z o. o. Lubachowy z ceną zamówienia 397.967,24 zł brutto. W ramach remontu gmina zleci: roboty pomiarowe, przygotowawcze, ziemne, rozbiórkowe, frezowanie nawierzchni asfaltowej, ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego, ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, utwardzenie poboczy, prace porządkowe na ok. 1890 m odcinku drogi gminnej. Podobnie jak w przypadku pierwszego zadania, remont ma być zakończony 100 dni od podpisania umowy z wykonawcą, co nastąpi niebawem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
5 lat temu

… ,, zrobił rynek ” to takie slangowe określenie ? W sensie że te płyty wyparowały ? 😆

wy7dmu
wy7dmu
5 lat temu

[quote name=”Żyleta”][quote name=”zawiedziony wyborca”]WOLBROM SIĘ ROZWIJA, A OLKUSZ W MIEJSCU STOI. GŁOSOWAŁEM NA PANA PIAŚNIKA ALE TERAZ JUŻ TEGO NIE ZROBIE. ORZECZKOWA WYGLĄDA OKROPNIE, TAK SAMO REJA i PRZEMYSŁOWA. Wstyd. MOŻE PAN BURKISTRZ OLKUSZA PODA SIĘ DO DYMISJI. KŁADKA NIEWYREMONTOWANA, PRZEJAZDU PRZEZ OFNE BRAK, AUTOBUSY BRUDNE I BRZYDKIE. BRAKUJE W MIEŚCIE GOSPODARZA. DARKU RZEPKO WRÓĆ!!![/quote]
Odnosząc się: można nie lubić Rzepki ale przynajmniej zrobił rynek i obwodnicę. Odnośnie autobusów: jest nowy przewodniczący od burmistrza Piaśnika i co? Ktoś zauważył jakąś różnicę poza koniecznością płacenia jemu wynagrodzenia?[/quote]

Ja na Romana Piaśnika już nie zagłosuję.

Żyleta
Żyleta
5 lat temu

[quote name=”zawiedziony wyborca”]WOLBROM SIĘ ROZWIJA, A OLKUSZ W MIEJSCU STOI. GŁOSOWAŁEM NA PANA PIAŚNIKA ALE TERAZ JUŻ TEGO NIE ZROBIE. ORZECZKOWA WYGLĄDA OKROPNIE, TAK SAMO REJA i PRZEMYSŁOWA. Wstyd. MOŻE PAN BURKISTRZ OLKUSZA PODA SIĘ DO DYMISJI. KŁADKA NIEWYREMONTOWANA, PRZEJAZDU PRZEZ OFNE BRAK, AUTOBUSY BRUDNE I BRZYDKIE. BRAKUJE W MIEŚCIE GOSPODARZA. DARKU RZEPKO WRÓĆ!!![/quote]
Odnosząc się: można nie lubić Rzepki ale przynajmniej zrobił rynek i obwodnicę. Odnośnie autobusów: jest nowy przewodniczący od burmistrza Piaśnika i co? Ktoś zauważył jakąś różnicę poza koniecznością płacenia jemu wynagrodzenia?

theon
theon
5 lat temu

no chyba do mycia tych brudnych autobusów ! 😳

zawiedziony wyborca
zawiedziony wyborca
5 lat temu

WOLBROM SIĘ ROZWIJA, A OLKUSZ W MIEJSCU STOI. GŁOSOWAŁEM NA PANA PIAŚNIKA ALE TERAZ JUŻ TEGO NIE ZROBIE. ORZECZKOWA WYGLĄDA OKROPNIE, TAK SAMO REJA i PRZEMYSŁOWA. Wstyd. MOŻE PAN BURKISTRZ OLKUSZA PODA SIĘ DO DYMISJI. KŁADKA NIEWYREMONTOWANA, PRZEJAZDU PRZEZ OFNE BRAK, AUTOBUSY BRUDNE I BRZYDKIE. BRAKUJE W MIEŚCIE GOSPODARZA. DARKU RZEPKO WRÓĆ!!!