Olkusz

W niedzielę 21 kwietnia, w II rundzie XIV edycji „Rodzinnych Rozgrywek Sportowych” udział wzięło 13 drużyn, składających się z dzieci i rodziców. Zespoły rywalizowały w podziale na trzy kategorie wiekowe: Przedszkole, Szkoły Podstawowe kl. I-III i kl. IV-VI. Rodziny zmierzyły się w mini turnieju piłki ręcznej, w sprawnościowym torze przeszkód oraz w konkurencji strącania kręgli.

Mecze piłki ręcznej rozegrano systemem „każdy z każdym”, na uproszczonych zasadach, m.in. dzieci nie musiały kozłować, nie liczono „kroków” i zaliczano tylko bramki zdobyte przez dzieci.

W turnieju przedszkolaków (5 drużyn) najlepszy okazał się Mikołaj Rak z tatą Kamilem. Jako jedyni nie przegrali żadnego spotkania. W kategorii dzieci ze szkół podstawowych kl. I-III (4 drużyny) najlepsi okazali się Michał Rejnowicz z tatą Karolem, natomiast w SP kl. IV-VI (także 4 zespoły) równych sobie, z kompletem punktów nie mieli Antek Pasternak z tatą Damianem.

Pierwszym sprawnościowym zadaniem był tor przeszkód, który wspólnie pokonywały dzieci z rodzicami. Tor składał się z 4 sektorów, a w każdym z nich na uczestników czekały sportowe zadania, które wymagały nie tylko szybkości, ale również celności oraz dokładności wykonania poszczególnych elementów. Konkurencję najszybciej wykonały drużyny Jakuba Pasternaka (w przedszkolakach), Wojtka Kardasa (SP kl. I-III) i Dawida Jedynaka (SP kl. IV-VI).

Ostatnie punktowane zadanie polegało na przygotowaniu sobie pola gry, a następnie zbicie wszystkich ustawionych chwilę wcześniej kręgli. Tutaj obok szybkości i zwinności liczyło się celne oko.  W tej konkurencji najszybciej swój cel osiągnęli:  Mikołaj Rak (w przedszkolakach), Wojtek Kardas (SP kl. I-III) oraz Mateusz Gawłowski (SP kl. IV-VI).

Po wykonaniu wszystkich trzech zadań i zliczeniu punktów poznaliśmy zwycięzców II Rundy RRS. Ostateczna klasyfikacja niedzielnych zmagań, przez kiepską aurę przełożonych z terenu OSW „Czarna Góra” do Hali Widowiskowo – Sportowej przedstawia się następująco:

Przedszkolaki:

Mikołaj Rak, Jakub Pasternak, Grzegorz Banyś, Maciej Gawłowski, Melania Rejnowicz

Szkoły podstawowe klasy I-III:

Wojciech Kardas, Michał Rejnowicz, Tosia Gaszczyk, Marysia Pałka

Szkoły podstawowe klasy IV-VI:

Antoni Pasternak oraz Mateusz Gawłowski, Maja Kardas, Dawid Jedynak

Wszystkie rodziny z każdej kategorii wiekowej otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem upominków w postaci sprzętu sportowego był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Kolejne, ostatnie spotkanie głosami uczestników, odbędzie się tam, gdzie nie udało nam się spotkać w minioną niedzielę. Będzie to OSW „Czarna Góra”. Na terenie kompleksu basenowego rozegramy turniej minigolfa, a następnie przeniesiemy się na bieżnię lekkoatletyczną na stadionie, gdzie przeprowadzimy bieg sztafetowy. Szczegółowe informacje dotyczące terminu rodzinnej rywalizacji, zamieścimy na stronie internetowej oraz facebookowym fanpage’u MOSiR Olkusz. Wzorem poprzednich spotkań, roześlemy również wiadomości sms-owe. Już teraz  zapraszamy do udziału!

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze