Powiat

 W poniedziałek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „alkohol i narkotyki”, których celem było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

Akcja odbywała się na drogach powiatu olkuskiego. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości 410 kierujących, z czego 1 kierująca znajdowała się w stanie nietrzeźwości i jeden kierowca po użyciu alkoholu.

Podczas porannych  działań policjanci zatrzymali  kierującą bmw, która doprowadziła do kolizji drogowej z fiatem ducato. 31-latka jadąc drogą wojewódzką nr 791 na skrzyżowaniu z ulicą Marii Konopnickiej najechała na fiata ducato i uciekła  z miejsca zdarzenia. Kierowca fiata od razu ruszył za tym pojazdem.  Gdy kierująca zatrzymała się pod sklepem, mężczyzna zajechał jej drogę, uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Od kobiety czuć było alkohol, słaniała się ona na nogach, a jej mowa była bełkotliwa. Kierowca fiata natychmiast wezwał na pomoc policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za jazdę po alkoholu i po narkotykach kierowcom grożą poważne konsekwencje. Kierowanie pod wpływem alkoholu zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy i uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję! 

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze