Powiat

W związku z coroczną akcją „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci powiatu olkuskiego uczyli i przypominali uczniom najmłodszych klas zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Po wakacyjnej przerwie przyszedł czas na powrót do szkoły i czuwanie przez policjantów nad bezpieczeństwem uczniów  w drodze do i ze szkoły. Od początku września policjanci powiatu olkuskiego podjęli wzmożone działania w rejonie szkół. Pomagali uczniom w przechodzeniu przez ruchliwe drogi, a także zwracali im uwagę na prawidłowe wykonywanie tej czynności. Informowali także o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać na drodze i wręczali dzieciom elementy odblaskowe w celu poprawy ich widoczności.

Policjanci bacznym okiem przyglądali się również kierującym pojazdami, poruszającymi się w rejonie szkół. Sprawdzali prawidłowość przewozu dzieci w samochodach oraz poprawność parkowania w rejonie placówek oświatowych. Podczas prowadzonych działań mundurowi nie skupiali się tylko i wyłącznie na najmłodszych uczestnikach ruchu. Korzystając z okazji, że mogli spotkać się z rodzicami i dziadkami uczniów , wręczali im  broszury i ulotki informacyjne na temat przestrzegania limitów prędkości oraz oszustw na tzw. ”wnuczka”. Policjanci odpowiadali także na wszelkie pytania i wątpliwości z zakresu ruchu drogowego, a w szczególności tych dotyczących przewozu dzieci w pojeździe oraz  poruszania się dziecka pieszo  i na rowerze po drodze publicznej.  

Działania policjantów nie ograniczyły się jedynie na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonie szkół. W całym powiecie olkuskim w szkołach podstawowych zostały przeprowadzone liczne prelekcje dla uczniów  klasach  I-III  dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Policjanci omówili zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, prawidłowym przechodzeniem przez przejście dla pieszych,  zachowaniem w sytuacji kontaktu z obcą osobą lub z niebezpiecznym zwierzęciem. Policjanci sprawdzili również wiedzę uczniów na temat znajomości numeru alarmowego. Po omówieniu wszystkich zagadnień policjanci organizowali dla dzieci konkursy z pytaniami związanymi  z bezpieczeństwem na drodze. Ku zadowoleniu policjantów na wszystkie zadane pytania otrzymali prawidłowe odpowiedzi. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki w formie odblasków i malowanek.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze