waszeinterwencje

Od kilku tygodni kierowcy korzystają z nowej obwodnicy, przebiegającej od drogi krajowej 94 wzdłuż torów kolejowych w stronę Wolbromia, do przejazdu kolejowego i ronda w Rabsztynie. Niestety, droga ta częściowo nie jest oświetlona. Ciemności panują też na rondzie.

Do naszej redakcji często dzwonią mieszkańcy pytając, dlaczego inwestycja nie jest jeszcze dokończona.  – Przecież to nienormalne, że oddali do użytku drogę, a oświetlenie nie działa! Lampy świecą tylko na części obwodnicy, od strony Olkusza do połowy ul. Zagaje. Na rondzie też panują egipskie ciemności. Czy w takim razie postawione słupy to atrapy? – pytają kierowcy.

Obwodnica to inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Za oświetlenie przy wszystkich traktach odpowiada gmina. Zapytaliśmy więc w olkuskim magistracie, dlaczego do tej pory lampy nie świecą. Zapewniono nas, że 13 grudnia zamontowano licznik energii elektrycznej oraz podłączono obwód zasilania oświetlenia ulicznego ul. Zagaje. Problemem w uruchomieniu lamp na rondzie jest brak dokumentów. – Opóźnienie uruchomienia oświetlenia obwodnicy wynika z faktu, iż Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie nie dostarczył w wyznaczonym terminie niezbędnych dokumentów. Obecnie Gmina Olkusz po raz kolejny wezwała ZDW Kraków do natychmiastowego dostarczenia brakujących dokumentów, niezbędnych do zawarcia umowy na zakup i dystrybucję energii elektrycznej na oświetlenie uliczne ronda w Rabsztynie – odpowiedział rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Gdy pod koniec października pisaliśmy o niedziałających lampach na rondzie, w ZDW twierdzono, że oświetlenie powinno być uruchomione do połowy listopada. Ciemno jest do dzisiaj. Kierowcom pozostaje trzymać kciuki za efektywną korespondencję pomiędzy instytucjami.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
10 lat temu

Super, lampki zaswiecą , będzie okazja jeszcze raz z nożycZkami polecieć 🙂