Wolbrom

35-latek wsiadł za kierownicę Volvo mając blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy i zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 14 marca 2024 roku, kierowca stracił swój samochód. 

W środę (20.03. br.) policjanci z Komisariatu w Wolbromiu otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu, że kierowca Volvo może być nietrzeźwy. Dojeżdżając na miejsce  interwencji policjanci  zauważyli, jak ulicą I Maja w Wolbromiu w stronę Brzozówki jedzie wskazany pojazd. Policjanci udali się za tym kierowcą i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.  Przeprowadzane badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego.  35-latek wydmuchał blisko 3,5 promila .

Zaledwie kilka dni po wejście w życie nowych przepisów dotyczących konfiskaty, kierowca volvo stracił swój samochód. Volvo została zabezpieczone i przekazany osobie godnej zaufania, która odpowiedzialna jest za ten pojazd i nie może go zbyć. Policja za pośrednictwem prokuratury wystąpiła do Sądu o zajęcie mienia.  Dodatkowo kierowca odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze