akcja cytrynka 2017 1

Z uwagi na dzień grzeczności za kierownicą w środę (5 kwietnia 2017 r.) w Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Bolesławiu, odbyła się akcja „cytrynka”. W działania szkoły promującej bezpieczeństwo chętnie włączyli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie, dzielnicowy st. sierż. Krzysztof Klima oraz sierż. Agata Łaskawiec. Promowana przez uczniów akcja, miała na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze przez kierujących pojazdami, zwłaszcza w rejonie szkół.

akcja cytrynka 2017 2
Mundurowi spotkanie w szkole z młodzieżą rozpoczęli od prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa. Omawiając przepisy ruchu drogowego, szczególną uwagę poświęcili pieszym. Przypominając o podstawowych zasadach m.in. o tym, że pieszy należy do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po spotkaniu w gimnazjum, grupka uczniów wraz z opiekunem i policjantami przenieśli się w rejon szkoły. Tam rozpoczęli akcję „cytrynka”. W tym dniu kierowcy, którzy popełnili wykroczenia, nie otrzymywali mandatów, lecz gimnazjaliści wręczali im plasterek cytryny, zwracając jednocześnie uwagę na znajdujące się w pobliżu szkoły przejście dla pieszych. Natomiast kierowcy, którzy nie łamali przepisów ruchu drogowego byli „nagradzani” lizakami” symbolizującymi dzień grzeczności za kierownicą. Akcja „cytrynka” cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród kierowców ale i przechodniów, którzy bacznie przyglądali się działaniom młodzieży.

akcja cytrynka 2017 3

Tym razem kierowcy, za łamanie przepisów ruchu drogowego, nie otrzymywali mandatów, ale przestrogę od dzieci, których bezpieczeństwo jest priorytetem. Akcja cytrynka jest pouczeniem dla tych kierowców, którzy na drodze powinni mieć więcej rozsądku i wyobraźni.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze