Na przestrzeni ostatnich dni olkuska Policja prowadziła akcję „Prędkość”. Działania te mają charakter  cykliczny i prewencyjny. Skierowane są głównie przeciwko piratom drogowym i mają na celu ograniczenie zachowań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

W dniu 15 lipca 2020 r. policjanci ruchu drogowego olkuskiej komendy sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, wykorzystując przy tym ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Mundurowi przeprowadzili 61 kontroli drogowych, podczas których  ujawnili  61 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Kierowcy, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco przekraczali tę prędkość, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Mundurowi zatrzymali jedno prawo jazdy kierowcy, który  przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Funkcjonariusze reagowali również na inne wykroczenia. Weryfikowali stan trzeźwości kierujących i kontrolowali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty, a także sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to taka, która jest  dostosowana do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, obowiązujących limitów prędkości, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o