wasze interwencje nowe

Rodzice dzieci z wielu szkół mają ten sam kłopot – nie mają gdzie się zatrzymać, kiedy odwożą pociechę do szkoły czy przedszkola. Nie wszystkie dzieci mają blisko do szkoły i prywatny samochód jest jedynym możliwym środkiem transportu.

Na poważne utrudnienia narzekają rodzice dzieci z nowo wybudowanego Przedszkola nr 4 w Olkuszu i Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu. Nie dość, że w pobliżu szkół nie ma miejsca na kilkuminutowy postój, to ostatnio kierowcy, którzy zaparkowali niewłaściwie, mieli mało przyjemne rozmowy ze stróżami prawa…

Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócili się do nas rodzice z jednej z placówek. – Do szkoły i przedszkola dowożona jest prywatnymi samochodami bardzo liczna grupa dzieci. W związku z tym wiadome jest, że potrzebny jest parking przed tymi budynkami w celu pozostawienia samochodu, aby móc odprowadzić dziecko do szkoły czy przedszkola. Dodatkowo dzieci przywożone są autobusami szkolnymi i kursowymi. Przed przedszkolem został utworzony przystanek autobusowy i jak wiadomo 15 metrów w obie strony od znaku nie można parkować samochodem. W takim razie, gdzie mamy zostawiać swoje samochody, gdy idziemy odprowadzić dziecko do tych placówek? Dlaczego nikt w naszym urzędzie nie myśli, jak oddaje budynek do użytkowania o tym, że musi być wyznaczone miejsce do parkowania, szczególnie przy dwóch placówkach wychowawczych, gdzie i takie miejsca to podstawa. Na dodatek kilka dni temu pojawiła się jednostka Straży Miejskiej pod przedszkolem. Niektórzy byli pouczani, a niektórzy nie mieli chyba tyle szczęścia… – skarży się jeden z rodziców, który w imieniu społeczności szkoły i przedszkola postanowił interweniować.

Ponieważ organem prowadzącym obydwu placówek jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, tam skierowaliśmy pytanie, w jaki sposób urzędnicy mają zamiar ten problem rozwiązać i czy brana jest pod uwagę budowa parkingu. Informacje są umiarkowanie optymistyczne – parking będzie, ale nie wiadomo dokładnie kiedy… Urzędnicy zobowiązali się naszej redakcji do szybkiego wprowadzenia rozwiązań tymczasowych w tamtym rejonie, które pozwolą rodzicom spokojnie odprowadzić dzieci do przedszkola.

– Obecnie trwają prace projektowe budowy ul. Zielonej na odcinku od ul. Astrów do ul. Wapiennej i Rabsztyńskiej. Opracowanie obejmuje również m.in. budowę parkingu przy przedszkolu wraz z zatoką autobusową. Realizacja będzie możliwa po uregulowaniu stanu prawnego gruntów objętych projektem. Do tego czasu rozważane są możliwości wprowadzenia rozwiązań tymczasowych, których zadaniem będzie usprawnić komunikację kierowców w tym miejscu w zakresie dostępu do miejsc parkingowych, jak i kwestię zatrzymywania się autobusów – odpowiedział w imieniu magistratu jego rzecznik prasowy Michał Latos.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hola hola
hola hola
7 lat temu

Macie nowe przedszkole to na parkingi musicie jeszcze poczekać. Są pilniejsze potrzeby niż wasze 5-cio minutowe parkingi.

mama
mama
7 lat temu

Żeby na piechotkę do Przedszkola z dzieckiem chodzić, a potem piechotką do pracy – to trzeba jedną godzinę więcej zapłacić za to przedszkole. Oczywiście spacerki piechotką tylko dla tych rodziców zatrudnionych w Olkuszu. Więc każdy zrozumie że parking musi być!

ola2
ola2
7 lat temu

Lenie jedne, przejść 10 kroków się nie chce. Niedługo to pod kołdrę będą wjeżdżać samochodem.

anna5
anna5
7 lat temu

:-* widać, ramzes, że żeś nigdy nie dorósł do posiadania dzieci i widocznie nie musisz się nigdzie spieszyć rano………………….bo normalni ludzie spieszą się do pracy i pewnie dlatego zostawiają autko na kilka minut blisko drzwi przedszkola i na zakazie

ramzes
ramzes
7 lat temu

Na razie parkujcie tam, gdzie jest miejsce i bez pieniactwa. Będą parkingi to na pewno je zobaczycie. A może tak na piechotę i bez samochodu trochę a nie zajeżdżać pod same drzwi.