Marcin Cockiewicz awansuje z funkcji sekretarza miasta na stanowisko wiceburmistrza. Roszady we władzach Bukowna spowodowane są rezygnacją, jaką pod koniec czerwca złożył Józef Paluch dotychczasowy zastępca burmistrza.

Jak informują władze Bukowna, w dniu 25 czerwca bieżącego roku Józef Paluch złożył na ręce burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego rezygnację z pełnienia funkcji jego zastępcy. Burmistrz przychylił się do jego prośby i wydał w tej sprawie stosowne zarządzenie. Z dniem 15 lipca 2020 na wakujące stanowisko zastępcy burmistrza miasta Bukowno powołany został Marcin Cockiewicz, pełniący dotychczas funkcję sekretarza tego miasta.

Józef Paluch sprawował swoją funkcję od 2006 roku, jednakże jego kariera samorządowa trwa dużo dłużej. Był radnym Rady Miejskiej w Bukownie od 1994 roku do roku 2006, pełniąc liczne funkcje przewodniczącego Komisji Rady, członka Zarządu Miasta, a w latach 1996-1998 także zastępcy Burmistrza Miasta. Jego kariera zawodowa związana była z ZGH „Bolesław” S.A. oraz Spółdzielnią Mieszkaniową „Buczyna”, gdzie pełnił rolę członka, a następnie przewodniczącego Rady Nadzorczej.

W imieniu swoim, a także Wszystkich Mieszkańców Bukowna chciałbym serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Józefowi Paluchowi za wiele, wiele wspólnych lat poświęconych naszemu Miastu, jego rozwojowi, jego Mieszkańcom, naszemu dobru wspólnemu. Zawsze z ogromnym oddaniem i zaangażowaniem oddawał się swojej pasji, jaką wciąż pozostaje dla Niego służba dla naszych Mieszkańców. Dzięki temu zyskał też wśród nich powszechne uznanie, co doceniła również Rada Miejska przyznając Mu w 2017 roku tytuł „Zasłużonego dla Miasta Bukowno”. Jednak zawsze po ciężkiej pracy przychodzi w końcu czas na odpoczynek, dlatego z całego serca życzę memu Przyjacielowi wielu lat w zdrowiu i spokoju oraz odnajdywania kolejnych życiowych pasji i wyzwań, których z pewnością Mu nie zabraknie – podkreśla burmistrz Bukowna, Mirosław Gajdziszewski.

Jego następcą zostaje dobrze znany mieszkańcom zarówno Bukowna, jak i całego powiatu Marcin Cockiewicz. Z Urzędem Miejskim w Bukownie związany jest on od 1997 roku. Na przestrzeni lat dał się poznać jako aktywny samorządowiec. Od 2006 roku pełnił funkcję sekretarza miasta Bukowno. W latach 2010-2014 był radnym Rady Powiatu w Olkuszu, a w latach 2015-2018 reprezentował ziemię olkuską jako radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi Gajdziszewskiemu za okazane zaufanie. Dziękuję też za ciepłe słowa i wsparcie od współpracowników oraz Mieszkańców naszego Miasta. Wierzę, że wspólnie podołamy temu wyzwaniu – komentuje swój awans Marcin Cockiewicz.

fot. UM w Bukownie

1 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze